• Головна
  • На Кіровоградщині можливий спалах інфекціних хвороб
19:06, 8 червня 2019 р.
Надійне джерело

На Кіровоградщині можливий спалах інфекціних хвороб

Фото ДСНС в Кіровоградській області

Фото ДСНС в Кіровоградській області

ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, інформує, - передає 0522.ua.

Від інтенсивних опадів сильно постраждали території Чарівненської, Кетрисанівської та Тарасівської сільських рад Бобринецького району, а також Гайворонський район. Всього постраждало 723 домогосподарства, було знищено 150 голів птиці та зафіксовано мор риби. Також замулено 2 колодязі по вул. Степова в селі Дібрівка. У Бобринці з профілактичною метою 5 червня було проведено промивання водопровідної мережі та дезінфекцію водогону. Також щоденно проводиться обстеження водосховища в місці водозабору на предмет відсутності забруднювачів, загиблих тварин, риби тощо. 8 червня відбудеться хлорування міського водогону в Гайвороні. На період очищення та дезінфекції водопровідних мереж населенню рекомендовано використовувати бутильовану воду. Наразі на постраждалих територіях спалахів гострих кишкових інфекцій або звернень окремих громадян з ознаками харчового отруєння не зареєстровано. З 3 по 4 червня з населених пунктах Бобринецького району до Обласного лабораторного центру надійшло 74 проби води питної (водопровідної та колодязної), з відкритих водойм та грунту на санітарно-мікробіологічні, санітарно-хімічні та токсикологічні показники. 6 червня завершено дослідження проб води на санітарно-хімічні показники, з них 13 проб води питної (водопровідної та колодязної) не відповідають нормам: Дубравка – 3 проби колодязної води; Мирне – 2 проби водопровідної води; Кетрисанівка – 3 проби водопровідної води та 4 проби колодязної води; Тарасівка – 1 проба водопровідної води. Мікробіологічні та токсикологічні дослідження тривають.

Щоб уникнути ризику виникнення спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області рекомендує не використовувати воду з відкритих водойм, а також підтоплених або невідомих криниць, каптажів, що можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами. У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання слід звертатися до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення питною водою з альтернативних джерел.

Не можна вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Після сходу води з ґрунту: колодязі слід спорожнити, звільнити від бруду, очистити, продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів; провести рекультивацію земель – очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см; провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів. При появі ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново звертатися за медичною допомогою. Наразі проводиться розчищення і прибирання територій, водойм та річок, що постраждали внаслідок негоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...