Новини компаній
10:44, Сьогодні
Використання касет для розсади: розумне рішення розсудливого господаря
Новини компаній
Якщо ви щороку займаєтесь вирощуванням розсади, але досі використовуєте для цього ящики, стаканчики чи горщики, радимо розглянути такий варіант як касети. Вони виглядають як суцільний блок, поділений на окремі комірки, у кожної з яких внизу є невеличкий отвір для стоку води. Таким чином усі рослини ростуть водночас разом, але ізольовано, і це має чимало переваг: економі місця, покращення врожайності, зменшення витрат часу на догляд та ін.
Касети на розсаду: матеріал виготовлення та різновиди
Касети, які представлені на сучасному ринку, виготовляють зазвичай із якісного пластику — поліпропілену, поліетилентерефталату чи полістиролу. Кожен із цих матеріалів безпечний, міцний та водночас гнучкий. Подібні властивості забезпечують відмінні експлуатаційні характеристики та зносостійкість. Касети для розсади від виробника також можуть бути виготовлені із полівінілхлориду. В цьому випадку вони будуть дещо дешевші, але слід враховувати, що ПВХ не такий міцний, як інші варіанти, а також може містити домішки хлору.
Касети також можуть відрізнятись й згідно з іншими параметрами.
Розмір. Зазвичай на ринку присутні кілька стандартних варіантів. Це таки званий голландський стандарт розміром 540 х 280 мм, а також 600 х 400 мм і 360 х 560 мм, відомі під назвою “польська” касета. Власникам великого господарства радимо купити касети для розсади великого розміру, а для тих, хто вирощує рослини лише для власних потреб, підійдуть менші.
Кількість комірок. Їх може бути різна кількість — від 4-6 штук в одній касеті до кількох сотень. Велика кількість комірок виглядає дуже привабливою, але слід враховувати, що з переміщенням касети у цьому випадку можуть виникнути проблеми.
Обʼєм комірок. Він теж може суттєво відрізнятись. Чим більша коренева система у рослини, тим більші комірки їй потрібно. Також врахуйте, що цей параметр може впливати на терміни пересадки рослин. Чим більші комірки, тим довше конкретна культура може знаходитись всередині них. Крім того, цей показник впливає і на кількість субстрату, яку потрібно буде використати при посіві насіння.
Форма касети. Якщо ви вибираєте касети для розсади, купити можна не тільки моделі з різною кількістю комірок та різним обʼємом, але й з комірками різної форми. Зокрема, вона може прямокутною, конусоподібною та округлою. Як і у випадку з об'ємом, варто звертати увагу на те, яку форму має коріння рослини. Наприклад, якщо воно розгалужене, то краще підійдуть прямокутні комірки, а якщо видовжене, то конічні.
Додаткові аксесуари для касет
Якщо ви вирішили придбати касети для розсади оптом або ж вроздріб, не забудьте про додаткові аксесуари, які слід використовувати разом з ними. Мова перш за все про два елементи:
піддон;
прозора пластикова кришка.
Піддони необхідні для збору води. Оскільки кожна комірка має отвір, після поливу з касет може витікати вода. Щоб не забруднювалось все довкола, зручно використовувати спеціальні піддони. Купуючи їх, слід орієнтуватись на розмір касети. Проте врахуйте також, що в один піддон можна поставити кілька касет.
Прозора пластикова кришка або, як її ще називають, мікропарник — це також важливий аксесуар. Нею накривають посіви аж до того часу, поки з насіння не зʼявляться перші паростки. Такий мікропарник дозволяє створити ідеальні умови для росту, але при необхідності його можна замінити звичайною прозорою плівкою.
Касети для розсади, ціна яких є доступною, сьогодні можна придбати у багатьох магазинах. Проте радимо обовʼязково звертати увагу на якість матеріалу, адже мультиплати призначені для багаторазового використання, тому важливо, щоб вони не тріснули уже в перший сезон. Тому віддавайте перевагу перевіреним виробникам та обовʼязково вивчайте детальну інформацію про продукцію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:27
10:44
17:27
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:08, 9 січня
4
12:36, 15 січня
2
15:10, 19 січня
4
12:36, 15 січня
3
live comments feed...