Новини компаній
13:27, Сьогодні
"Вапнування ґрунту: секрети нейтралізації кислотності для високого врожаю"
Новини компаній
Вапнування грунту сприяє нейтралізуванню кислотності, що в подальшому принесе позитивний вплив на розвиток у рослини як кореневої системи, так і самої рослини в цілому. Вапнування грунту покращує та сприяє кращому засвоєнню рослиною необхідних мікроелементів, таких як фосфору, азоту та молібдену, які необхідні для активного зростання та гарної вегетації.
Вапно, ще має спроможність зменшити токсичний вплив на рослину алюмінія та засвоєння надлишкового відсотка марганцю. За умови такого середовища активно розвивається корисна флора мікроорганізмів, що стимулюють здорове середовище в грунтові його мікрофлору. Завдяки процедурі вапнування грунту можливо підвищити врожайність у овочевих та зернових культур, а ще покращити якість готової плодової маси.
Коли проводиться вапнування грунту?
Вапнування грунту рекомендують проводити в осінній період після завершення та збору всього врожаю, або у весняний період, за три чотири тижні до того як буде здійснюватись посів чи висадка рослин на дану ділянку. Весняне проведення вапнування грунту краще проводити за допомогою карбонатного добрива, яке швидко розчиняється у грунті.
Деякі випадки дозволяють вапно вносити в зимовий період, методом розсипання його поверхні снігового шару. Але все ж таки, перед проведенням процедури вапнування грунту необхідно проводити аналіз грунту, щоб достовірно визначити рівень в грунті кислотності. Вапнування грунту необхідно проводити тільки якщо є пряма потреба, в даній процедурі, особливо, якщо виявив аналіз сильно кислий показник грунту.
Які види грунтів, мають потребу у вапнуванні грунту
З визначених типів грунтів є більш схильними до підвищення кислотності та що мають потреби у регулярному вапнуванні, це ділянки які мюєть глинисту, суглинкову, піщану, супіщану та торф’яно болотисту структуру грунту.
Вапнування грунту необхідно проводити, якщо маєте певну зовнішню ознаку, наприклад, на полі з'явилися новоутворені бурі калюжі після випаду осадків наприклад дощу. На надмірних ділянках що мають кислий грунт починає активно рости специфічно дикорослі різні рослини, такого характеру як кінський щавель, хвощ або є прояв моху. Якщо були помічені ці рослини на вашому полі це є прямим сигналом для проведення процедури вапнування грунту.
Види вапняного добрива
Для вапнування грунту можна використати різноманітні види вапняного добрива, кожен з цих добрив матиме свою особливості під час внесення.
- Перше та найпоширеніше є гашене вапно.
Воно зазвичай швидко нейтралізує в грунті кислотність, але гашене вапно слід застосовувати з обережністю, щоб не нанести шкоду культурам.
- Другу добриво це доломітове борошно.
Воно діє не так швидко а трохи повільніше, але в грунт додасть такий мікроелемент як магній, що сприятиме кращому зростанню ваших рослин.
- Третім що можна внести це деревна зола.
Зола підходить для внесення в піщані і торф'яні грунти, але вимагає даний матеріал невеликого внесення а більш помірного.
- Четвертим добривом що вносять є крейда та мелений вапняк.
Використовується для нейтралізування кислотності грунту, але в залежності від вашого типу грунту.
Як проводиться вапнування грунту
На початку процедури вапнування грунту проводиться аналіз грунту, що визначає рівень pH кислотності грунту. Виходячи з показників аналізу ви визначаєте необхідну кількість для вапнування вапна. Або вибираєте добриво самі чим будете вапнувати гашеним вапном, доломітовим борошном чи іншими засобами.
Потім вносите рівномірним шаром розподіливши суміш вапна по поверхні верхнього шару грунту, після цього переорюєте чи перекопуєте ділянку бажано це робити перед дощем щоб її полило. Процедуру вапнування грунту проводять ручним розкиданням або ж залучають спеціальну техніку. Через певний час необхідно провести повторну процедуру з аналізу грунту, щоб переконатись в досягненнях необхідного рівня з pH по кислотності.
Рослини які мають потребу у вапнуванні грунту
На ділянках де провели вапнування грунтах добре росте зернова культура пшениця ячмінь та овес, та плодові культури виноград а також смородина. Вапно можливо використовувати як коректор кислотності грунту воно покращить властивості ґрунту, але вапном варто внесення проводити помірно, уникаючи від перенасичення грунту таким елементом як кальцій.
Але слід також пам'ятати що деякі рослини, такі як чорниця та журавлина, їм підходить навпаки кислий грунт. Не нехтуйте та дотримуйтесь рекомендацій з норм та по частоті внесення в грунт вапна.
Норма внесення в грунт вапна
Норма коливається від 2 тон до 8 тон на 1 гектар внесення відповідно проводити по вашим вимогам до кислотності в грунті. Адже норма повинна бути достатньою щоб підтримати в грунті слабо кислу або близько до нейтрального рівня кислотного середовища вашого грунту. Вапнування грунту проводиться 1 раз на 4 а то й 6 років, а ефективність дії буде помітна на другий або третій рік від внесення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:27
10:44
17:27
21 січня
ТОП новини
Оголошення
09:51, 11 січня
12:19, 16 січня
2
20:10, 9 січня
20:19, 16 січня
9
live comments feed...