• Головна
  • Україна таємно навчає британських військових боротьбі з російськими дронами, - The Times
14:05, Сьогодні

Україна таємно навчає британських військових боротьбі з російськими дронами, - The Times

Українські військові навчають британських колег використанню дронів

Українські військові навчають британських колег використанню дронів

© Getty Images

На думку британських військових, опанування дронів сьогодні так само важливе, як і навчання роботи з артилерією в часи Першої світової.

Україна таємно направила своїх інструкторів з дронів до Великої Британії для навчання британських військових сучасній тактиці використання дронів російською армією на полі бою. Це має допомогти британцям краще підготуватися до можливих конфліктів, пише The Times.

У рамках операції Interflex — британської місії з підготовки українських військовослужбовців — досвідчені українські інструктори передають свої навички британським військовим, а також інтегрують знання з дронів у базову підготовку для українських солдатів. 

У серії дописів на платформі X Ал Карнс, колишній військовослужбовець Королівської морської піхоти та нинішній резервіст, заявив, що в майбутньому тисячі автономних дронів можуть масово вражати цілі самостійно, за власним рішенням.

«Уроки України актуальні вже зараз і мають величезне значення для кожного театру бойових дій. Уявіть собі безпілотні надводні кораблі, що патрулюють за тисячі морських миль попереду авіаносця, хвилю дронів перед піхотним штурмом або тисячі дронів, що діють глибоко в тилу і самостійно вражають цілі», — описав він свої міркування щодо майбутнього війни.

Карнс зазначив, що вже існують технології, які дозволяють безпілотним системам діставатися району операцій, виявляти, обирати, переслідувати й уражати цілі — або повністю автономно, або за участі людини в контурі управління.

Росіяни тестують дрони «Молния» біля кордону та лінії фронту — голова Харківської ОВА
Росіяни тестують дрони «Молния» біля кордону та лінії фронту — голова Харківської ОВА

Він змалював сценарій із тисячами дронів, потенційно стійких до електронної боротьби, які мислять самостійно в заданих межах.

«Цей спосіб ведення війни має серйозні наслідки, але ми маємо його прийняти», — написав він.

Очікується, що огляд, який буде оприлюднений найближчими тижнями, зосередиться саме на дронах як ключовому засобі перемоги над противником, оскільки ця технологія частково компенсує постійне скорочення чисельності збройних сил.

Карнс заявив, що всі військові мають пройти підготовку щодо використання дронів на суші, морі та в повітрі — так само, як перед Першою світовою війною солдатів навчали артилерії.

Його заява прозвучала після слів Палмера Лакі, керівника американської оборонної компанії Anduril, яка виробляє дрони. Він наголосив,  що «скринька Пандори» вже відкрита, коли йдеться про використання автономної зброї й відсутність людини в «ланцюжку ухвалення рішень про знищення».

З появою штучного інтелекту, зазначив Лакі, «нам простіше зробити ці системи більш розбірливими щодо цілей, по яких вони діють».

«Ми довго йшли до цієї точки. Багато систем протиповітряної оборони вже фактично є автономною зброєю, оскільки мають реагувати настільки швидко, що фактично самі обирають цілі. Вони мають діяти миттєво, тому фактично самі обирають, по чому стріляти», — зазначив професор Майкл Кларк, колишній генеральний директор Королівського інституту об'єднаних служб.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, виступаючи в Палаті громад, наголосив, що Путін «тягне час», оновлюючи інформацію про ситуацію в Україні. За його словами, Путін «порушив великоднє перемир’я й відмовився від повного припинення вогню, поки російська армія продовжує тиснути на Україну на кількох напрямках».

«Ми очікуємо, що буде захоплено ще більше територій, більше російських ракет буде випущено по Україні», — додав Гілі, змалювавши похмурі перспективи для Києва.

Речниця Міністерства оборони Британії, у свою чергу, зазначила, що Велика Британія добре підготовлена до захисту від загроз.

«Ми інвестуємо в технології дронів, зокрема в розробку амбітних, безпечних і відповідальних можливостей зі штучним інтелектом. Ми завжди забезпечуватимемо належний рівень участі людини в системах озброєння, що виявляють, обирають і атакують цілі», — наголосила вона.

Інформує zn.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...