10:57, 15 грудня 2022 р.
«Нашому найменшому художнику 8 місяців». Як білоруси допомагають українським дітям
Про те, як виникла ідея його створення, скільком дітям уже допомогли та про плани на майбутнє, ми поговорили із засновницею проекту «Лелека» Олександрою Ломаченко.
«Лелека» — благодійний проект. На спеціальній платформі можна придбати малюнки дітей з України, підтримати їх та їхні родини. Засновник і офіційний директор Олександра Ломаченко каже, що платформу почали створювати ще в березні, але через проблеми з платними сервісами запустити її вдалося лише в червні.
«Ми бачили всі жахи, які відбуваються, дітей, які страждають і не можуть вплинути на ситуацію. На відміну від дорослих, які можуть волонтерити і допомагати Збройним силам, вони лише спостерігачі всього жаху. І для нас було дуже важливо побудувати платформу саме для дітей», – розповідає Олександра.
За цей час для проекту було надіслано близько 16 000 зображень, з яких 12 000 вже опубліковано.
«Ми тимчасово закрили форму прийому нових картин, щоб розібратися з тим, що накопичилося. Картинки, які нам надсилають, – це фотографії малюнка на столі, килимі, стіні або зображення дитини, яка тримає картину, – пояснює Олександра. «У нас є більше 20 дизайнерів-волонтерів, які обробляють картини, це дуже скрупульозна робота».
Загалом від продажу своїх малюнків білоруси змогли зібрати для дітей з України 18 тисяч євро.
«Для дітей не так важливо, скільки грошей – 20 чи 200 євро, для них важливий сам факт того, що вони щось зробили. І це «щось» зацікавило людей у світі, дітей підтримали, купивши їхні картини. Ці гроші діти можуть використати собі, своїй родині, багато дітей віддають, наприклад, на Військову академію чи Харківський зоопарк».
«Діти сприймають речі дуже серйозно»
Олександра каже, що проект «Лелека» важливий і для батьків.
«Ми жартуємо, що з усіма ангелами-охоронцями, яких ми бажали, ми вже можемо літати без літаків», – посміхається Олександра. – Батьки дуже підтримують своїх дітей. Вони розповідають нам, як важливо, щоб хтось крім них підтримував їхню дитину в цей час. Тому що ти, як батько чи мати, намагаєшся захистити свою дитину, але тобі це не вдається, ти задихаєшся, ти не знаєш, як пояснити своїй дитині весь той жах, що відбувається навколо. І з’являється така додаткова допомога, де батьки можуть сказати: «Не тільки ми вас підтримуємо, а й світ вас підтримує». Певною мірою це допомога не лише дітям, а й батькам».
Зараз на майданчику виставлено близько 5000 дитячих малюнків.
«Зараз в Україні приблизно 75-85 відсотків сімей. Наймолодшому нашому артисту 8 місяців, – усміхається Олександра. – Є фото з кількома смужками, але дуже мило, що батьки скористалися нагодою і надіслали нам фото. Є старші, дорослі, яким по 17 років. Часто по малюнках видно, що діти навчалися в художній школі і дуже серйозно ставляться до роботи».
«Купують ті, хто найближче до війни»
Купують картини покупці з усього світу, розповідає організатор проекту.
«Ми зараз у Великій Британії, ми фактично британська компанія. А закуповують із Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, США. Але ми бачимо, що більшість покупців у Литві та Польщі. Багато покупців з України підтримують своїх. Тож купують люди, які найближче до війни, які розуміють біль дітей і чому важливо їх підтримати в цей період», – каже Олександра.
Також дитячі малюнки закуповують цілі компанії, які купують відразу багато картин.
«Вони використовують їх для друку листівок, подарунків для своїх партнерів і клієнтів. Вони роблять це, щоб показати, що їхня компанія залучена та підтримує соціальні проекти. Ми це дуже цінуємо, адже однією транзакцією компанія може допомогти двом сотням дітей, і це чудово».
«Батьки задоволені, дякую за можливість показати роботу своїх дітей багатьом людям»
Пару тижнів тому проект “Лелека” виготовив набір листівок до Нового року та Різдва.
«Ми будемо виготовляти листівки до Дня Святого Валентина, Великодня, до Дня народження. Здавалося б, багато малюнків, які надсилають нам діти, мають бути про страждання, про війну. Але цікаво, що переважна більшість із них про життя: радість, спогади про Новий рік, про улюблених домашніх тварин, закоханість, про іменинний торт, природу, бабусину хату. Ось такі свіжі, яскраві, веселі картинки».
Олександра зізнається, що команда все ж дуже хвилювалася, чи використають на свята роботи дітей, які малюють під час такої трагедії.
«Але ми отримали відгуки від сімей, що вони задоволені. Батьки погоджуються, дякують їм за можливість показати роботу своїх дітей багатьом людям і, звісно, допомогти дітям заробити гроші та відчути себе значимими. Це сигнал для нас, що ми рухаємось у правильному напрямку».
Проект «Лелека» повністю благодійний, в ньому працюють волонтери. Зараз команда намагається знайти способи підтримувати платформу, щоб продажі йшли постійно з мінімальним залученням волонтерів.
«Ми говоримо про платформу для дітей, для майбутнього. Ми друкуємо листівки в дуже крутому друкарському центрі у Великій Британії на папері, який можна повністю переробити. Для нас важливо, щоб, допомагаючи дітям, ми інвестували в майбутнє не лише грошима, а й деякими стійкими практиками – ми не забруднювали майбутнє, яке залишаємо дітям».
Команда планує розробляти продукти з дитячими малюнками, якими б користувалися люди.
«У нас є досить цікаві ідеї, які ми ще досліджуємо. У співпраці з художниками, модними брендами. Ми придумуємо, як виробляти лінійки товарів, щоб дитячі малюнки були на вже існуючих і дуже якісних продуктах, а не створювали нові та нестабільні».
Зараз для команди проекту важливо заохочувати компанії купувати картини, адже так ми можемо підтримати більше дітей в Україні, – каже Олександра.
«З кожною покупкою одна дитина стає щасливою. Мурашки по шкірі, коли уявляєш, що перед тобою стоять чотири з половиною тисячі дітей. Тому найбільша допомога зараз компаніям, які дізнаються про «Лелеку», звернуться до нас і розглянуть можливість придбати багато дитячих картин одночасно. Щоб за одну незначну для компанії операцію кілька сотень, а може навіть і тисяч дітей могли заробити трохи грошей і відчути свою значимість».
Матеріал опублікований за темою:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:06
22 листопада
16:12
22 листопада
Оголошення
15:58, 13 листопада
16:03, 16 листопада
15:58, 13 листопада
17:56, 16 листопада
9
live comments feed...