• Головна
  • Наступного року в Кропивницькому відкриють музей 3-го полку спецпризначення. ФОТО
09:57, 6 грудня 2017 р.

Наступного року в Кропивницькому відкриють музей 3-го полку спецпризначення. ФОТО

Відкриття музею, який розташований на базі З-го окремого полку спеціального призначення у Кропивницькому, заплановане на початок 2018 року. Оновлений музей зможуть відвідати групи дітей та дорослих усього міста.

Про це пoвідoмили на стoрінці пoлку у соцмережі, інформує 0522.

Згідно з інформацією, нині музей перебуває на реконструкції і лише на третину наповнений експонатами.

Музей складається з чотирьох залів. У ньому залишилась експозиція, що присвячена подіям в республіці Афганістан, Кімната бойової слави, або «дитячий» зал, де представлені експонати, яких можна торкатись: різноманітна зброя, форма в якій в різні періоди існування полку служили спецпризначенці, рюкзак розвідника тощо.

Залишилась в цьому залі частина експонатів з попередніх експозицій, створених в 2012 році нині покійним підполковником Сергієм Лисенком. Зокрема, портрети всіх командирів військової частини. Також тут встановлено дві плазми, на одній з них відвідувачі можуть побачити всю історію полку від дня його створення, на іншій – відео з підготовкою спецпризначенців.

В цьому ж залі встановлено недоплетену маскувальну сітку. Кожен з присутніх зможе спробувати себе у справі плетення масксіток, які можливо надалі передаватимуть в полк.

Перед наступним залом арка – своєрідний портал, що розділяє два зали і два світи – до війни і після початку війни. На підлозі броньоване скло, закуплене волонтерами з організації «Народний тил». Під ним київська бруківка та інші артефакти з Майдану, який і став перехідним етапом і зламним в історії полку. Цей портал – став переламним для полку, для всіх офіцерів та контрактників, які на той час служили. В пройомі арки розміщено дві телеграми – розпорядження начальника Генштабу до Збройних сил України, що розійшлось тоді по всім Збройним силам, щоб ті звернулись до Януковича і він навів лад та відповідь на нього. Тоді Загальними зборами військовики частини відмовились брати участь у протистоянні влади та громадян, зазначивши, що їх завдання – збереження територіальної цілісності та суверенітету країни і охорона її від зовнішнього агресора.

В другому залі представлено події перших етапів війни: захист кордонів, Савур-могила тощо. Під броньованим склом, вмонтованим в підлогу, зібрані різні артефакти, що доводять участь Російської Федерації в міжнародному збройному конфлікті на сході України. Там же лежать «розгрузки» та каски вбитих військовослужбовців Збройних сил Росії, та їх поплічників – бандитів з так званої ДНР-ЛНР.

Третій зал присвячений обороні Донецького аеропорту, а четвертий – всім, хто не повернувся з війни. На всі чотири стіни проектується відео з боями, в яких брали участь наші військовослужбовці, та портрети тих, хто поклав своє життя за країну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #музей #спецпризначенці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...