У основі будь-якої взаємодії держав лежать загальні принципи міжнародного права. Поглиблення взаємодії міжнародного і внутрішньодержавного права як двох особливих правових систем призводить до того, що загальновизнані принципи і норми міжнародного права, а також міжнародні договори отримують переважну силу перед національними законами і взаємодіють з ними в правовідносинах, в правозастосовній практиці і в структурі правопорядку. У період реформування збройних сил України, потрібно знаходити шляхи вирішення існуючого воєнно-політичного конфліктую

Держави повинні прагнути до швидкого і справедливого дозволу своїх міжнародних суперечок. Ці спори повинні дозволятися, виходячи з принципу суверенної рівності держав і вільного вибору засобів їх мирного вирішення. В той же час мається на увазі, що будь-яка суперечка вирішується відповідно до міжнародного права і принципу справедливості. З урахуванням практики, що склалася, це можуть бути переговори, добрі послуги, посередництво, слідча і погоджувальна процедури, арбітраж, судовий розгляд, звернення до органів міжнародних організацій, а також будь-яка процедура, погоджена до суперечки.

Головною проблемою міжнародних відносин завжди було забезпечення загального світу і безпеки. У науці міжнародного права є спеціальний розділ "Права міжнародної безпеки", дотримання норм і принципів якого служить безпеці не лише військовою, але і політичною, економічною, фінансовою, гуманітарною, екологічною і в інших областях. А сама міжнародна безпека підрозділяється на загальну, регіональну, роззброєння і заходи довіри. Окрім вищеназваних універсальних принципів тут засадничу роль грають і такі спеціальні, як: принцип роззброєння, відповідальності держав за агресію, підтримки міжнародного світу і безпеки, неподільності безпеки і рівної безпеки.

При вирішенні військово-політичних конфліктів слід керуватися тією обставиною, що взаємозв'язана держав припускає для них однакову безпеку. Деякі фахівці називають це принципом ненанесення збитку безпеці і її забезпечення в рівній мірі без яких-небудь односторонніх переваг. Забезпечення міжнародної безпеки можливе засобами зміцнення світу, його підтримки і відновлення. Стосовно даної ситуації може йтися про відновлення вже порушеного миру. І тут особливу значущість мають примусові дії ООН, які можуть здійснюватися на основі універсальних регіональних договорів, двосторонніх угод.