Оскільки з кожним днем росте конкуренція на вітчизняному ринку, виробники вимушені приділяти увагу усім пунктам витрат. Якщо подивитися на цей список, то далеко не замикаючу позицію займатиме витрата на опалювання різних виробничих приміщень. Відколи збільшилася вартість енергоносіїв, збільшився і їх відсоток собівартості.

Якщо раніше таке питання, як вибір найбільш економного варіанту, було ще не таким гострим, то зараз він позиціонується в категорії найбільш актуальних. Повітряне опалення виробничих приміщень в подібній ситуації нерідко розглядається як найбільш ефективний і в той же час найбільш економічний варіант.

Повітряне опалювання виробничого приміщення влаштоване з теплового генератора і трас, по яких транспортуються маси гарячого повітря. Ці траси ведуть до таких приміщень, як цехи, побутівки, склади і інші. Гаряче повітря, яке проходить по теплових трасах, знаходиться під високим тиском. Нагнітання повітря досягається за допомогою вентиляторів, які встановлені перед тепловим генератором. Окрім теплотрас, повітря також поширюється і по окремих магістралях.

Це має місце завдяки заслінкам механічного характеру або ж розподільним механізмам, працюючим в автоматичному режимі. Часто буває таке, що опалювання промислових приміщень представлене як мобільний пристрій. Такі пристрої називають тепловими гарматами - один із способів з категорії види опалювання виробничих приміщень.

За допомогою теплових гармат можна в найкоротший термін обігріти будь-яке виробниче приміщення, будь то повітряне опалювання цеху. Повітряне опалювання має свої плюси, оскільки дозволяє розв'язати проблему рециркуляції потоків повітря.

Серед достоїнств, які пропонує повітряне опалювання виробничих будівель, виділяються наступні.

Коефіцієнт корисної дії, який досягає такого значення, як 93%. Для того, щоб організувати повітряне опалювання виробничих приміщень і підприємств, немає необхідності в проміжних пристроях для обігріву.

Подібні системи можна без проблем інтегрувати з такими системами, як вентиляційні. Завдяки цьому в приміщенні можна підтримувати саме ту температуру, яку потрібно.

У повітряного опалювання рівень інерційності мінімальний. Температура в приміщенні почне рости, як тільки устаткування буде приведено в дію.

Завдяки тому, що таке опалювання приміщення є найбільш ефективним, можна підвищити економічні показники виробництва.