Незалежно від того, наскільки затишним є ваш приватний будинок, варто подбати про додаткову теплоізоляцію. Будь то каркасний будинок, цегляний, з брусу чи монолітних блоків, втрати тепла можуть бути значними. Щоб цього уникнути, спеціалісти радять утеплити фасад ззовні. Цю роботу слід довірити досвідченим професіоналам. У цій статті ми розглянемо, як найкраще утеплити фасад будинку ззовні, і обговоримо переваги та недоліки різних будівельних матеріалів.
Утеплення будинку також важливе, тому що воно продовжує термін служби несучих конструкцій. Вони більше не піддаються щорічним циклам замерзання і відтаювання. Якщо під час будівництва були допущені порушення або використані невідповідні матеріали, можуть виникати холодні містки, які ефективно усуваються зовнішнім утепленням фасаду. Після утеплення зовнішніх стін на них перестане з'являтися конденсат, що виникає через контакт вологи з холодною поверхнею. Ви забудете про грибок і плісняву, позбудетеся потенційних алергенів.
У панельних будинках при утепленні герметизують шви, що запобігає витоку повітря з приміщень. Додатковим плюсом є підвищення рівня звукоізоляції. В такому будинку взимку завжди буде тепло і затишно, а влітку — приємна прохолода. Крім того, ваш будинок стане привабливішим завдяки декоративній обробці фасаду.
Як правильно утеплити фасад будинку
Приступати до утеплення будинку варто тільки після завершення всіх інших ремонтних робіт. На цей час будівля повинна бути повністю збудована: встановлений дах, двері та вікна, вентиляція, виконана зовнішня гідроізоляція фундаменту. Рекомендується також завершити внутрішні роботи, особливо ті, що супроводжуються утворенням вологи на стінах.
Перед тим як вирішити, чим краще утеплити фасад будинку ззовні, переконайтеся, що всі зазначені заходи виконані. Зверніть увагу на погодні та кліматичні умови. Утеплювати, як правило, слід ранньою осінню або пізньою весною, при температурі повітря від 5 до 25 градусів Цельсія. Це правило має винятки. Якщо проводити утеплення ззовні «сухим» методом, підходить будь-яка пора року, навіть зима. Головне, щоб не використовувалися водні розчини або матеріали, що містять воду.
Давайте розглянемо, чим краще утеплювати фасад будинку ззовні залежно від типу будівлі.
Чим краще утеплити фасад цегляного будинку
Для цегляного будинку підходять майже всі фасадні утеплювачі, а самеі:
- Термопанелі, які складаються з 2-3 шарів з декоративною лицьовою стороною. Важливо правильно розрахувати кількість і товщину шарів, враховуючи необхідну паропроникність і коефіцієнт теплопередачі.
- Ековату, єдиним недоліком якої є те, що вона наноситься лише «мокрим» способом із використанням води та вимагає спеціального обладнання.
- Пінополіуретан - синтетичний пористий матеріал з чудовими теплоізоляційними властивостями. Він створює герметичне покриття, непроникне для вологи, не виділяє токсинів, забезпечує хорошу звукоізоляцію. Наноситься методом напилення, що вимагає спеціальної техніки та кваліфікованих фахівців.
- Пінопласт добре відштовхує вологу, зберігає тепло, і є дуже легким та дешевим.
- Мінеральну вату, що випускається у вигляді пресованих блоків, можете глянути ось тут https://kievstroy.org/ua/uteplyuvachi/mineralna-vata/ як вона виглядає і скілкьи коштує. Вона добре пропускає повітря, стійка до високих температур, не горить. Це міцний, шумоізолюючий, екологічно чистий матеріал. Зазвичай після монтажу мінеральної вати використовується штукатурка (полімерна або мінеральна).
Чим утеплити фасад будинку з газобетону
Зазвичай утеплення будинку з газобетону не є необхідним. Якщо при будівництві використовувалися теплоефективні марки газобетону, фасадні роботи можуть бути зайвими. Газобетон — пористий матеріал, що складається з цементу, піску, вапна, води та алюмінієвої пудри.
Якщо ж виникла потреба в утепленні, найкраще підійдуть мінеральна вата та пеноплекс. Для «сухого» методу утеплення добре підходить кам'яна (базальтова) вата. Вона дуже чутлива до води, тому слід враховувати цей фактор.
Чим утеплюють фасад кам'яного будинку
Кам'яні будинки вважаються теплими, але їх теж утеплюють. Для цього використовують пеноплекс, мінеральну вату або термопанелі.
- Мінеральна вата, завдяки своїй волокнистій структурі, дозволяє будинку «дихати», не боїться гризунів, захищає від морозу, не гниє, є пожежобезпечною. Для її монтажу потрібна додаткова дерев'яна обрешітка.
- Пеноплекс теж можна використовувати, але він не пропускає повітря. Крім того, його монтаж без утворення містків холоду складний.
- Термопанелі легко встановлюються, просто наклеюються на стіну будинку. Проте це горючий матеріал, що при згоранні виділяє їдкий дим. Тому найкращим варіантом залишається мінеральна вата.
Чим краще утеплити фасад панельного будинку
Якщо ваш будинок панельний, ефективно утеплити його ззовні можна за допомогою пеноплексу, пенополіуретану або мінеральної вати.
- Пенополіуретан не боїться високої вологості та перепадів температур. Його випускають у вигляді плит; для панельного будинку краще обрати плити з покриттям з фольги, паперу (з вкрапленнями фольги) або кашированого поліетилену.
- Мінеральну вату обов'язково потрібно покрити шаром штукатурки. Це матеріал, наповнений повітрям на 90%, створений на основі екструдованої кам'яної крихти. Без штукатурки вата буде вбирати вологу, що може зашкодити конструкціям будинку.
- Пеноплекс також підходить, але слід враховувати його особливості, описані вище.
Чим утеплити фасад будинку з піноблоку
Для таких будинків краще використовувати легкі та доступні матеріали. Підійде навіть пінопласт. Окрім пінопласту, можна застосовувати мінеральну вату, ековату, пеноплекс, пенополіуретан.
При виборі матеріалу слід керуватися принципом: рух повітря крізь стіни піноблочного будинку не повинен блокуватися. Тому добре підходить мінеральна вата.
Як утеплити фасад будинку з брусу
Якщо ви цінуєте натуральність і маєте дерев'яний будинок з брусу, для його утеплення підходить широкий спектр матеріалів. Це можуть бути різні види вати: кам'яна, мінеральна, базальтова, навіть скловата. Також використовують спінений поліетилен. Можна обрати вітрозахисні плити Ізоплат, пеноплекс або пенополіуретан.
Існує традиційний метод утеплення таких будинків. Спочатку на стінах кріпиться каркасна навісна конструкція з дерев'яних рейок. Утеплювач укладається між брусками обрешітки. Зверху все обшивається гідроізоляційною мембраною.
Сподіваємося, що вам стало зрозуміліше, як краще утеплити фасад будинку ззовні та які будівельні матеріали підходять для утеплення різних типів будинків.