Що таке репродуктивне здоров’я, відомо кожному. І часом нам здається, що це дуже фізіологічно й повинно працювати само по собі. Адже бажання народжувати дітей цілком природне, і це один з основних інстинктів людини. На жаль, це не завжди так, і сьогодні багато людей мають проблеми з заплідненням із тих чи інших причин. Варто зауважити, що безплідними можуть бути як жінки, так і чоловіки
Серед найімовірніших причин жіночого безпліддя варто зазначити:
- порушення овуляції;
- проблеми з фаллопієвими трубами;
- ендометріоз;
- порушення в роботі матки та інші.
Чоловічі причини безпліддя можуть бути наступними:
- знижена якість сперми;
- гормональні порушення;
- розширення вен у мошонці, що спричиняє погіршення якості сперми;
- статеві та інші інфекційні захворювання.
Коли йдеться про діагностику безпліддя, спеціалісти рекомендують обстежувати одночасно обох полових партнерів, бо це дає змогу максимально точно виявити причину та почати відповідне лікування, направлене на вирішення проблеми. У багатьох випадках своєчасна діагностика може допомогти зробити природне запліднення ймовірним.
Сучасна діагностика в репродуктології
Найважливішим етапом у лікуванні безпліддя вважається саме рання діагностика. Зазвичай повне обстеження включає декілька методів, а саме:
- лабораторна діагностика;
- інструментальні методи досліджень;
- ембріологічна лабораторія;
- андрологічна лабораторія;
- репродуктивна панель гормонів;
- аналіз сперми;
- гістеросальпінгографія;
- лапароскопічні дослідження;
- біопсія яєчок та інші тести та аналізи.
Сучасні європейські медичні лабораторії пропонують пацієнтам широкий спектр кваліфікованих послуг із діагностики причин безпліддя. Нові технології дозволяють отримати актуальні й точні результати досліджень, які будуть використані для того, щоб поставити вірний діагноз і вплинути на перебіг хвороби за допомогою адекватної терапії.
Лабораторні дослідження дають можливість оцінити рухливість, морфологію та кількість сперматозоїдів, виміряти кількість гормонів як у чоловіків, так і у жінок, оцінити структурні або інші зміни в тканинах за допомогою біопсії. Разом з інструментальними методами діагностики лабораторні аналізи в більшості випадків дозволяють поставити діагноз або контролювати результати лікування та в разі потреби корегувати терапію.
Безпліддя може бути комплексною проблемою, яке потребує максимально персоналізованого підходу до діагностики та лікування. Своєчасне звернення до фахівців і проведення необхідних обстежень збільшує шанси зачати, виносити й народити здорову дитину. Звернутися до фахівців з репродуктології рекомендують парам, які не можуть зачати дитину за умови регулярного статевого життя без використання засобів контрацепції більше ніж 12 місяців.