Гірський та шосейний велосипеди активно використовують професійні спортсмени та звичайні велолюбителі для заняття спортом, активного відпочинку, зміцнення здоров’я, отримання гострих відчуттів від екстремальної їзди. Для різного типу місцевості виробники пропонують спеціально розроблений для цього велобайк. Пряме шосе з твердим покриттям та нерівні, вузькі стежини з перешкодами в горах мають різні поверхні, потребують велосипедів з особливими характеристиками.

Особливості шосейного велосипеду на відміну від гірського?

Універсальні технічні показники гірських байків дозволяють їм однаково зручно пересуватися по бездоріжжю, рівній дорозі та велосипедних спеціальних доріжках. Проте вони не зможуть розвивати високу швидкість, як шосейні велики, котрі незамінні для їзди по асфальту. Вони мають старішу історію появи, ніж гірський велосипед, що був сконструйований значно пізніше для використання в складній гористій місцевості.

Велосипед для шоссе дорого коштує, неважкий за вагою, простий в управлінні, відрізняється від гірського своєю конструкцією. Він має вузькі шини і тонкі колеса з гладким протектором, що забезпечують кращу адгезію до асфальту, більш ефективну передачу сили під час їзди. Шосейні гальма гарантують швидку та безпечну зупинку байка на асфальтовій дорозі.

Завдяки своїй легкій та жорсткій рамі, яка може виготовлятися з титану чи вуглецевого волокна, шосейний велосипед дозволяє їздити зі значною швидкістю, ефективно переміщуватися в різні місця.

Характеристики велосипеду для катання в горах

Гірський велосипед розрахований на їзду по бездоріжжю, снігу, бруду, гравію. Тому він має плоский руль, більш масивну міцну раму, яку виготовляють з сталі, титану, карбону, алюмінію, що дозволяє витримувати великі навантаження та забезпечує стабільність на пересіченому грунті. Основною відмінністю гірського від шосейного велосипеда відмічається розмір коліс, який має параметри 26-29 дюймів. Широкі товсті шини з глибоким виступаючим протектором забезпечують відмінне зчеплення з поверхнею та допомагають пройти найскладніші ділянки маршруту, забезпечують стійкість від пошкоджень, ударів. Шини у шосейників – вузькі, з невеликими протекторами.

Гірські гальма здатні надійно гальмувати під час спуску з гір. Велосипед оснащений амортизаційною системою, що забезпечує комфортну їзду та кращу адаптацію до нерівностей поверхні, зменшуючи вплив ударів на тіло велосипедиста Усі ці характеристики роблять байк ідеальним для подолання бездоріжжя та переміщення по складним гірським маршрутам, які не під силу пройти шосейному велобайку.

Чи підходять дані велосипеди для щоденного використання?

Вибір оптимального варіанту велосипеда залежить від індивідуальних потреб кожного любителя активного велотуризму та спорту. Шосейні та гірські моделі можуть бути підходящими для щоденного використання велосипедистами, проте залежить це від умов та переваг кожного. Якщо ви мешкаєте в міському середовищі з гарною якістю асфальту, то шосейний засіб буде зручним та швидким засобом пересування. Гірський велосипед також може використовуватися щоденно, особливо, якщо у вас є можливість кататися по бездоріжжю або гірських стежках навколо вашого місця проживання.

Який би тип велоїзди ви не обрали, веломагазин «Velosklad» https://velosklad.com.ua/gornye-velosipedy/ пропонує широкий вибір брендових, якісних, надійних велосипедів, купити які по демократичній ціні, з оперативною доставкою по Україні зможе кожний зацікавлений покупець.