Встановлення сонячних станцій для підприємства – це чудовий спосіб економії на енергоресурсах та підвищення ефективності й конкурентоспроможності будь-якого бізнесу.
СЕС можуть застосовуватися в багатьох галузях. Їх встановлюють для:
- виробничих приміщень та цехів;
- ремонтних майстерень;
- складів та гаражів;
- СТО та автомийок;
- теплиць;
- сільськогосподарських ферм, елеваторів та зерносховищ.
Залежно від конструктивних особливостей сонячна станція може бути автономною, мережевою або гібридною. На якій із них варто зосередити увагу, щоб досягти максимальної ефективності під час встановлення?
Переваги СЕС для власного споживання
Вибір типу сонячної електростанції для підприємства залежить від цілей її майбутнього власника. Якщо в пріоритеті – забезпечення надійного енергопостачання, варто надати перевагу автономній СЕС. Вона буде незамінною в тих ситуаціях, коли немає можливості під'єднатися до електромережі загального користування, мають місце перебої з електроенергією або брак потужності. Її можна встановити для будь-якого підприємства, зокрема того, яке працює вночі. Завдяки наявності акумуляторів у системі автономна СЕС зможе забезпечувати цілодобове безперебійне енергопостачання навантаження, не допускаючи тривалих перебоїв.
Оскільки генерації електроенергії в зовнішню мережу не буде, майбутньому власнику фотоелектричної станції не доведеться узгоджувати проєкт з обленерго, підключатися до «Зеленого тарифу», підвищувати підведену до об'єкта потужність, проводити заміну лічильника. Та й сама розробка проєкту й встановлення автономної СЕС обійдеться дешевше.
СЕС як реальне й довгострокове джерело доходу
Якщо власнику підприємства важливе не тільки забезпечення енергонезалежності бізнесу, а й отримання стабільного доходу, варто надати перевагу мережевій або гібридній сонячній станції. Ці типи СЕС об'єднуються з централізованою електромережею. Їх використання дає змогу:
- повністю або частково покривати потреби підприємства в електроенергії;
- знижувати витрати на оплату рахунків;
- продавати надлишки генерації державі за «Зеленим тарифом», отримуючи пасивний дохід.
Установка гібридної сонячної електростанції обійдеться дорожче, але вона зможе об'єднувати в собі функції двох попередніх типів СЕС. Для неї також необхідне підключення до загальної мережі. Однак на відміну від мережевої електростанції вона зможе працювати навіть за відсутності напруги в ній. Удень постачання електроенергії здійснюватиметься завдяки сонячним батареям, уночі або в разі перебоїв із живленням надходитиме з акумуляторів. Надлишки можна «скидати» в мережу.
Остаточний вибір типу СЕС – за власником. Але врахувати всі нюанси та розробити проєкт, який буде максимально ефективним, під силу тільки фахівцям. До них і треба звернутися, задумавшись про встановлення фотоелектричної станції для підприємства.