У багатьох людей вкоренилася думка, що жіночий алкоголізм невиліковний і якщо жінка потрапила в залежність, її вже нічого не врятує, але це далеко не так. Справедливості заради слід зазначити, що залежність від алкоголю в жінок проявляється значно швидше, порівняно з чоловіками, зважаючи на особливості жіночого організму, але якщо вчасно вжити заходів для боротьби зі згубним потягом до спиртного, жінці під силу побороти цю недугу.

Слід відразу ж зазначити, що самолікування практично приречене на провал, тому необхідно без зволікань звертатися до лікарів для отримання кваліфікованого лікування від алкоголізму.

Жіночий алкоголізм: як він розвивається

Нерідко жінка-алкоголік залишається наодинці зі своєю проблемою, оскільки близькі та знайомі вважають, що надавати будь-яку допомогу безглуздо, будучи впевненими, що у жінок алкоголізм не лікується. Часто трапляється і так, що до родичів приходить розуміння, коли вже залежність жінки має явні ознаки, які вона навіть і не намагається приховувати.

Алкоголізм у жінок розвивається на грунті різних причин, які можуть бути пов'язані з втратою близьких, розставанням з коханою людиною тощо.

Спочатку жінка приховує від оточуючих факт вживання спиртного, але вже за деякий час її свідомість змінюється, вона не бачить нічого поганого в тому, що випиває, та поводиться агресивно по відношенню до тих, хто їй робить з цього приводу зауваження.

Серед поширених виправдань жінок-алкоголіків можна виділити такі:

  • нічого не виходить у житті, немає нормальної роботи, проблеми з чоловіком, нерозуміння з боку оточуючих;

  • від одного або пари келихів нічого не буде, хоча насправді вже давно немає жодних обмежень у кількості вживання спиртного;

  • жінка стверджує, що п'є не більше за інших, тому обурена, звідки на її адресу можуть бути претензії.

На тлі перерахованих вище виправдань, жінка категорично заперечує в себе наявність алкозалежності, вона реально вірить у те, що у неї з цим усе гаразд і під її особистим контролем, а в наявності різного роду проблем, що навалилися, звинувачує всіх, кого тільки можна.

Як допомогти жінці-алкоголіку?

Жіночий алкоголізм можна побороти, і якщо в жінки є залежність, їй потрібно якомога швидше допомогти справитись з цією недугою.

Якщо говорити про одужання, то не варто сподіватися, що хвора зможе самостійно припинити вживати спиртне. Це пов'язано з безліччю причин, серед яких те, що вона реально не бачить у себе наявності проблеми з алкоголем.

Лікувати жінку-алкоголіка повинні тільки досвідчені фахівці в наркологічних центрах. Така необхідність викликана тим, що жінку потрібно на деякий час відірвати від оточення, в якому вона стала алкоголіком, щоб разом із нею могли працювати наркологи, психотерапевти і психологи.

Не варто лякатися, що лікуватися доведеться в реабілітаційному центрі, адже це сучасний лікувальний заклад, де застосовуються перевірені і визнані в багатьох країнах світу програми лікування. У наркологічному центрі комплексна терапія проводиться на умовах повної анонімності, тому хворій і родичам не доведеться переживати, що про перебування на лікуванні дізнаються сторонні.

Лікування відбувається за індивідуальною програмою, з урахуванням особливостей організму конкретної пацієнтки. Щоб програма була коректною, до її складання лікар розмовляє з пацієнткою та її родичами, щоб зрозуміти обставини, за яких жінка стала залежною, ступінь тяжкості залежності, тобто збирає всі необхідні дані.

Після консультації у лікаря пацієнтка направляється на очищення організму (детоксикацію) від продуктів алкоголю. Детоксикація є медикаментозною процедурою, після якої пацієнтка приходить у тверезий стан і значно легше переносить абстинентний синдром. Процедура детоксикації відбувається під постійним контролем лікаря.

Після очищення організму починається найважливіший етап лікування, який заведено називати реабілітацією. Пацієнтка перебуває в центрі під постійним наглядом лікарів і тренерів-консультантів. У процесі реабілітації пацієнтка виконує масу завдань для якнайшвидшого свого одужання. До таких завдань належать відвідування індивідуальних і групових занять, після яких жінка змінює ставлення до себе в позитивний бік, усвідомлює необхідність жити в тверезості. Також у процесі реабілітації пацієнтка активно займається фізкультурою та духовним розвитком. Загалом якщо коротко, то реабілітація спрямована на те, щоб жінка щиро усвідомила і з радістю прийняла життя без алкоголю.

Заключним етапом у комплексному лікуванні жіночого алкоголізму є ресоціалізація. Колись залежна жінка, звільнившись від згубної тяги, повертається до звичайного життя. Щоб унеможливити рецидив, фахівці реабілітаційного центру в процесі ресоціалізації надають допомогу і підтримку своїй пацієнтці з усіх виникаючих питань.