Сухість шкіри рук – поширена проблема, що може сильно дратувати та завдавати дискомфорту. Додаткове зволоження ззовні за допомогою кремів іноді покращує ситуацію, проте не завжди. В деяких випадках потрібно використовувати комплексний підхід для лікування і використовувати допоміжні засоби. Наприклад, додавання біодобавки Колаген в раціон допомагає зменшити сухість і захистити шкірні покриви від подразників.
Причини змін
У більшості випадків зневоднення рук викликане умовами навколишнього середовища та деякими хворобами:
- Погодні умови. У холодні місяці шкіра стає сухою через вплив низької температури. Також низька вологість повітря витягує вологу з покривів тіла.
- Умови праці. На стан кистей скаржаться люди, чий фах вимагає ретельного миття, наприклад медсестри, лікарі чи вчителі. Фабричні працівники або перукарі можуть регулярно піддаватися впливу хімічних речовин чи інших сильних подразників, що також погано впливає на стан шкірних покривів.
- Супутні захворювання. Наприклад, люди з аутоімунними розладами, такими як діабет чи вовчак, мають погіршення кровообігу кінцівок. Це призводить до того, що їх руки більш вразливі до сухості. Екзема та псоріаз, два захворювання, які викликають запалення шкіри, також можуть спричинити сухість, лущення та тріщини.
Коли звернутися до лікаря
Певні симптоми можуть вказувати на серйозну проблему. До них належать:
- зміна кольору;
- кровотечі;
- сильне почервоніння;
- виділення рідини або сукровиці з уражених ділянок;
- набряк.
Якщо стан не покращується після домашнього лікування або є якісь із зазначених вище симптомів, слід звернутися за допомогою до лікаря. Бо якщо зміни обумовлені екземою та іншим захворюванням шкіри, то є ризики розвитку різних ускладнень (вторинна інфекція, деформація нігтів). Лише спеціаліст може поставити діагноз та призначити конкретне лікування. Терапія залежить від типу захворювання. Це може бути і антибіотикотерапія, і стероїдні мазі, і креми з сечовиною чи молочною кислотою. Тому при появі підозрілих змін, обовʼязково треба звернутися до лікаря-дерматолога.
Що робити самостійно
Для покращення стану рук:
- зволожуйте кремом або лосьйоном;
- одягайте рукавички під час прибирання та миття посуду;
- зменшіть стрес;
- проконсультуйтесь з лікарем щодо ліків (стероїдні мазі, антигістамінні);
- застосовуйте маски на ніч;
- пийте більше води;
- скорегуйте харчування.
Якщо сухість спричинена умовами роботи, варто носити з собою невелику пляшечку лосьйону, щоб наносити зволожувальний крем протягом дня. Краще вибирати засоби, що містять такі інгредієнти:
- гліцерин;
- масло жожоба;
- олія з насіння дерева ші;
- алое вера.
Також слід уникати надмірного тепла, наприклад, від сушарки для рук. Як і холод, тепло може ще більше висушити шкіру.