Хостинг — це місце, де розміщено ваш сайт. Для того, щоб користувачі бачили його вміст, доменне ім'я прив'язується до хостингу через DNS-записи. Здавалося б, у цьому функції хостингу закінчуються. Але все не так просто — хостинг важливий для пошукового просування. Пояснюємо, як це працює.

Купити хостинг для сайту або зареєструвати доменне ім'я ви можете на сайті надійного провайдера TutHost.

Чи важливий хостинг для SEO-просування?

Веб-хостинг впливає на пошукове просування побічно. Як добре знають SEO-фахівці, серед факторів ранжування Google важливе місце посідають такі:

  • швидкість завантаження сторінок;
  • доступність ресурсу для користувачів та пошукових роботів;
  • рівень довіри до сайту.

Ці три показники багато в чому залежать від хостингу.

Швидкість завантаження сторінок

За даними Google, 53% відвідувань сайтів з мобільних пристроїв припиняються, якщо сторінки завантажуються довше 3 секунд. Якщо інфраструктура хостингу не оптимізована належним чином для забезпечення високої швидкості, ви можете втратити відвідувачів.

Хороший хостер надає сучасне обладнання, таке як SSD-накопичувачі, технології кешування, підтримку нових версій PHP. Без цих можливостей технічно неможливо настроїти швидке завантаження сторінок.

Ще один важливий показник — географічне розташування сервера, на якому розміщено ваш веб-сайт. Чим ближче він буде до основної аудиторії, тим менше часу буде потрібно для завантаження. Наприклад, український інтернет-магазин, розміщений на локальному хостингу, з більшою ймовірністю отримає хороший рейтинг SEO та релевантний трафік у порівнянні з сервером, розташованим за межами України.

Причина проста: кожному веб-ресурсу призначається IP-адреса, яка безпосередньо пов'язана з географічним розташуванням вашого сайту. Вибір місцевого хостингу спростить націлення на місцеву аудиторію і врешті-решт покращить рейтинг вашого інтернет-магазину в місцевих пошукових системах.

Доступність сайту для користувачів та пошукових роботів

Час простою може завдати непоправної шкоди вашому бренду. В ідеалі сайт має бути доступний 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Для цього важливою є безперебійна робота сервера або аптайм. Надійні хостинг-провайдери, такі як TutHost гарантують аптайм 99.9%.

Якщо це значення буде нижчим, пошукові роботи можуть оцінити сайт як ненадійний, адже періодично він стає недоступним для користувачів. Це швидко призведе до падіння у пошуковій видачі.

Довіра до сайту

Безкоштовний хостинг погано впливає на довіру до сайту та ускладнює роботу із SEO. Справа в тому, що на безкоштовному хостингу часто розміщують проекти «чорної» та «сірий» ніші. Пошукові системи не довіряють таким серверам, тому якщо ви розмістите веб-сайт по сусідству з дорвеями та сателітами, просунути його в топ видачі буде проблематично.

Для ефективного просування підходить лише платний хостинг із високим рівнем довіри від пошукових систем. Надійні провайдери стежать за вмістом своїх серверів, виявляють шахрайські та шкідливі сайти.

Як вибрати хостинг для сайту

При підборі хостингу враховуйте перелічені вище фактори. Вони дуже залежать від сервера. При виборі є три основних типи серверів.

На віртуальному хостингу веб-ресурс розміщується на сервері, який спільно використовується багатьма іншими сайтами. Їх число може змінюватись. Сайти будуть спільно використовувати один і той же пул серверних ресурсів, включаючи ОЗУ, ЦП, дисковий простір, а також ту саму папку або каталог для зберігання файлів. Віртуальний хостинг найкраще підходить для блогерів та невеликих корпоративних сайтів. Його можливостей не вистачить для високонавантажених ресурсів.

Віртуальний виділений сервер (VPS) — Найбільш продуктивний варіант. Ви отримуєте виділені ресурси повністю, як у фізичному сервері. На VPS можна розмістити будь-яку кількість сайтів або облікових записів, поки не вистачає системних ресурсів. Виділений сервер може бути двох типів:

  • обслуговується, коли адмініструванням займається хостинг-провайдер;
  • необслуговуваний, коли ви самостійно керуєте всіма налаштуваннями, включаючи налаштування ОС.

Сервіси, що не обслуговуються, вибирають досвідчені користувачі або ентузіасти.

Оренда або купівля власного сервера — це варіант для великих порталів із мільйонною аудиторією. VPS не впорається з таким навантаженням, тому не обійтися без виділеного сервера. Провідні хостинг-провайдери надають послугу оренди. Клієнт отримує повний контроль, має можливість технічно змінювати параметри сервера та встановлювати програмне забезпечення. Такий сервер можна масштабувати, нарощуючи ресурси під потреби.

При виборі сервера враховуйте масштаб сайту та ваші завдання. Для невеликого корпоративного сайту чи блогу немає сенсу замовляти VPS. Віртуальний хостинг легко впорається із навантаженням, достатньо вибрати надійного постачальника послуг. Для великого інтернет-магазину критично важливий аптайм та підтримка функціональності, тому краще звернути увагу на VPS або подумати про оренду фізичного сервера.