Ще до початку пандемії багато людей надавало перевагу саме антибактеріальним засобам для миття шкіри рук. Все тому, що протягом дня саме руками ми контактуємо з різними поверхнями: починаючи від супермаркетів і громадського транспорту і закінчуючи робочими інструментами, місцями спільного користування (під'їзди, ліфти, зупинки тощо). Тож не дивно, що за день наша шкіра зіштовхується з різноманітним вірусами і мікробами. І, якщо їхня концентрація буде занадто високою, є ризик захворіти. Антибактеріальне мило дозволяє змити усі шкідливі бактерії зі шкіри. 

Після його використання ви можете торкатись пальцями обличчя, очей, продуктів харчування без ризику спровокувати розвиток інфекції в організмі.

Чому мило називається антибактеріальним?

Вже з назви продукту стає очевидним, що головна його задача полягає у знищенні шкідливих вірусів та бактерій, які можуть залишатися на шкірі рук після контактів з зараженими поверхнями. Особливої популярності дана категорія товарів набула під час пандемії коронавірусу. Рідке антибактеріальне мило довело свою користь та ефективність. Його рекомендували використовувати після кожного виходу з дому.

Втім, якісне антибактеріальне мило – це не лише засіб знищення шкідливих мікроорганізмів. Воно також ретельно очищує поверхню шкіри рук від різних типів забруднень. А деякі компанії додають спеціальні інгредієнти, які забезпечують зволоження та живлення шкіри, запобігають її сухості, подразненню, збільшенню чутливості тощо.

Для чого потрібно мило рідке антибактеріальне

Регулярне миття рук з використанням спеціального антибактеріального мила дозволяє помітно знизити швидкість поширення інфекцій та є відмінною ефективною профілактикою ряду захворювань. Використання антибактеріальних спреїв та гелів не дозволяє вбити абсолютно всі шкідливі мікроорганізми. Саме тому найбільш ефективною процедурою було і залишається миття рук. 

До того ж варто дотримуватися рекомендованих правил, аби ретельно знезаразити усі ділянки шкіри. Мило антибактеріальне рідке може вбити до 99% різних типів забруднень, включно з бактеріями, грибками та вірусами. Воно має легко змиватися та пінитися, не викликати неприємних відчуттів в процесі та по завершенню миття рук.

За знищення шкідливих бактерій тут відповідають спеціальні антибактеріальні сполуки. Вони виконують дезінфекцію шкіри і рекомендовані для використання як на побутовому рівні, так і серед медичних працівників. Антибактеріальні компоненти можуть бути хімічного або натурального походження. У першому випадку найбільш популярним є триклозан. 

Серед натуральних інгредієнтів антибактеріальною дією відрізняється олія чайного дерева, екстракт евкаліпту та прополіс. Це природні антисептики, які пригнічують ріст та розмноження бактерій.

Як обрати антибактеріальне мило для рук

Антибактеріальне мило сьогодні представлене у широкому асортименті. Тут важливо знайти бренд, який виготовляє якісну дерматологічно протестовані доглядові засоби, гарантує безпечний та ефективний склад. Так, наприклад, японська компанія Saraya пропонує покупцям великий вибір пінного рідкого дезінфікуючого мила, яке також містить набір корисних інгредієнтів для зволоження та живлення шкіри, насичення її корисними мікроелементами.

Окрім бренду, важливо також звертати увагу на такі ключові чинники:

  1. Склад. Він має бути абсолютно безпечним, містити натуральні компоненти органічного походження. Важливо, щоб у складі не було сильних алергенів, а також інших шкідливих для шкіри речовин. Особлива умова – продукція має бути дерматологічно протестованою.
  2. Аромат. Він не має бути занадто сильним – висока концентрація ароматизаторів може викликати дискомфорт. Запах залишатиметься на шкірі, що подобається далеко не кожному. Вибирайте мило з більш нейтральними ароматом, воно вважається максимально безпечним. Головне – запах не має викликати головного болю чи нудоти. Втім, це уже індивідуальні реакції, тому краще протестувати кілька різних варіантів. 

Як і будь-який інший косметичний продукт, антибактеріальне мило потребує попереднього тестування. Тому перш ніж купляти великі упаковки, спробуйте міні-версії. Це дозволить упевнитися в тому, що товар не викликає алергічні реакції, що супроводжуються зазвичай почервонінням, подразненням, висипами на шкірі. 

І не забувайте, що для досягнення хорошого ефекту потрібно не лише щоразу після повернення додому мити руки з використанням антибактеріального мила. Варто також дотримуватись правил виконання процедури: намилювати шкіру не менше 30 секунд та ретельно змивати мило і залишки забруднень під проточною водою.