Регідрон належить до тих препаратів, які повинні бути в аптечці на екстрений випадок. Поговоримо про те, в яких ситуаціях даний препарат може стати в нагоді, а також подивимося, які у нього є аналоги.
Що таке Регідрон?
Регідрон – порошок для приготування розчину для вживання всередину. Він належить до групи регідратуючих засобів, тобто. медикаментів, що компенсують втрату рідини організмом. При зниженні нормального рівня води лише на 1% виникає нездужання, а за втрати 20 – 25% настає загибель. На сайті https://regidron.com.ua/regidron-optim/ можна замовити цей медичний засіб та дізнатись більш детально про властивості препарату.
Зневоднення (дегідратація) буває пов'язане з такими симптомами, як:
- блювання;
- діарея;
- посилене потовиділення;
- прискорене сечовипускання;
- опіки;
- гіпервентиляція (часте дихання);
- великі крововтрати.
Крім води для підтримки здоров'я та життєздатності організму необхідні електроліти – такі речовини, як натрій (Na+), калій (K+) та хлор (Cl-). Вони:
- визначають кислотно-лужний (рН) та водно-сольовий баланс у фізіологічних рідинах нашого тіла;
- допомагають надходженню поживних речовин у клітини та виведенню продуктів обміну з них;
- відповідають за скорочення м'язів (в т.ч. мускулатури серця та судин);
- беруть участь у передачі нервових імпульсів.
У Регідрон дані мінерали присутні у вигляді солей - хлориду натрію, цитрату натрію та хлориду калію, через що готовий розчин має виражений солонуватий присмак. Як відомо, сіль дозволяє утримувати воду. Декстроза (цукор), що входить до складу, допомагає електролітам швидше засвоюватися.
У яких випадках допомагає Регідрон?
Якщо ви звернетеся до інструкції, то виявите у показаннях до застосування гостру діарею, що супроводжується зневодненням легкого та середнього ступеня. Вона може бути наслідком:
- харчових отруєнь;
- споживання несумісних продуктів;
- кишкових інфекцій (крім важких, наприклад, холери);
- алкогольної інтоксикації;
- прийому деяких препаратів, особливо антибіотиків та проносних (при порушенні дозування);
- зміни звичного раціону харчування (діарея мандрівників) та ін.
Для попередження зневоднення Регідрон рекомендовано застосовувати з початком діареї та продовжувати курс регідратації протягом 3 – 4 днів, якщо інше не призначено лікарем.
Препарат не має явних протидіарейних властивостей, як, наприклад, лоперамід. Але він допомагає рідині всмоктуватися в кишківнику, за рахунок чого обсяг води в просвіті кишківника зменшується, а консистенція та частота випорожнень нормалізуються.