1img.png

Наповнювач для котячого туалету – це спеціальна речовина, яка засипається у лоток туалету тваринки. Засіб ефективно вбирає вологу та поглинає неприємний запах.

Вибір наповнювачів для туалетів досить різноманітний і дає можливість обрати такий, що підійде саме вашому улюбленцю.

Види наповнювачів для туалетів котів:

Мінеральний (глиняний, бентонітовий) – виготовлений із мінералів, глини, бентонітових порід. Такий наповнювач дешево коштує, чудово вбирає рідину, не прилипає до лапок кішки. В якості недоліків можна виділити недостатньо ефективне блокування запаху, не можна такий наповнювач утилізувати в каналізацію, потребує частої заміни, порошить при активному розкопуванні.

Деревний - гранульована тирса дерев хвойних порід. Перевагами такого виду є низька ціна, екологічність та гіпоалергенність, безпечність при заковтуванні, можлива утилізація в каналізацію, має приємний запах, не порошить. Серед недоліків володарі пухнастиків виділяють необхідність частої заміни наповнювача, часточки прилипають до лапок і шерсті кішок.

Кукурудзяний – виготовляється з відходів кукурудзи. За властивостями схожий до деревного. Має досить специфічний приємний кукурудзяний запах. Гранули дрібні високої щільності. Безумовною перевагою є натуральність наповнювача.

Силікагелевий наповнювач завдяки своїм поглинальним здібностям вважається найефективнішим наповнювачем у порівнянні з іншими видами наповнювачів для котячого туалету. Представляє собою білі кристали синтетичного походження. Має високу вбираючу і поглинаючу здатність, економічність (потребує заміни раз на 2-4 тижні). Наповнювач не прилипає до шерсті і лапок. Серед недоліків можна відмітити відносно високу ціну, не бажане заковтування наповнювача через його токсичність. Також треба враховувати досить гучний хрускіт під час використання, силікагель не можна утилізувати в каналізацію.

Соєвий – відноситься до натуральних наповнювачів. Він складається із спресованих волокон сої. Серед переваг володарі тваринок відмічають екологічність, хороші поглинаючі та поглинаючі властивості, безпека при ковтанні, відсутність запаху. Соєвий наповнювач не прилипає до шерсті і лапок тварин, його можна утилізувати в каналізацію. Серед недоліків можна відзначити лише відносно високу вартість у порівнянні з іншими натуральними наповнювачами.

За типом наповнювачі поділяють на комкуючі та поглинаючи.

Наповнювач, що вбирає, підходить для декількох кішок і кошенят. Даний варіант вибирають господарі, які не бажають прибирати туалет щодня. Наповнювачі, що комкаються, економічніші, а вбиральні – зручніше у використанні.

Крім того, наповнювачі можуть бути з ароматизаторами і без.

Розмір гранул залежить від віку, довжини шерсті та чутливості шкіри тварини: дрібні (0.3-1.5 мм) – для кошенят і короткошерстих мурок, а також чотирилапих улюбленців з чутливою шкірою; середні (1.5-3 мм) – для тварин середнього розміру та кішок з довгою та короткою вовною; великі (3 мм і більше) – для дорослих вихованців та довгошерстих тварин.

Звертаючи увагу на всі особливості використання наповнювачів різного виду обрати найбільш оптимальний можна на сайті магазину зоотоварів ЗооТайм.