В найславетнішому музеї Парижа і світу Луврі всі охочі мають змогу побачити ікони українського музею Ханенків. Відвідувачам представлені ікони, що були створені в VI – VII століттях. Їх походження: монастир святої Катерини, що розташований на горі Сінай. В експозиції також присутня мікромозаїчна константинопольська ікона, на якій присутнє унікальне обрамлення. Створена вона в період XIII – XIV століття.

Унікальні витвори, представлені в Луврі

Колекція із 5 ікон і 16 інших експонатів, що раніше були привезені до Лувру, демонструють величний спадок, що залишила людству епоха античності. Адже саме на початку візантійської цивілізації були і створені всі витвори мистецтва. Сьогодні також створюється велика кількість шедеврів. До таких можна віднести й працю робітників ІТ-сектору. Вони створюють багато ігор з неймовірною графікою. Навіть просте VIP Casino промокод бездепозитний бонус 2023 пропонує запустити ігри з неймовірним візуалом і музичним супроводженням.

Шедеври мистецтва в Луврі побачать всі охочі, які розуміються на прекрасному. Експонати планують вивчати дослідники. Так, Міжнародний комітет, у складі якого є українські експерти, бажає провести власні дослідження.

Про музей Ханенків

Музей, що створили Варвара та Богдан Ханенки, присвячує свою діяльність світовому мистецтву. В закладі можливо побачити більш ніж 25 тисяч виробів давньої:

  • античності;
  • азійського мистецтва;
  • європейської культури.

Українські підприємці, що поважають і люблять мистецтво, є меценатами, які підтримують утримання колекції.

Перші вироби мистецтва Ханенки придбали в Італії, коли приїхали туди під час медового місяця. Збираючи колекцію спершу для себе, подружжя побажало, щоб її побачили всі охочі. Так, чоловік та дружина почали подорожувати Європою, відвідуючи всі можливі аукціони та переглядаючи приватні колекції. Вони дослухалися до порад провідних діячів культури світу.

Протягом 40 років кропітких пошуків, власники створили надзвичайний музей з цінною колекцією артефактів. Головною життєвою метою Ханенків було – щоб їх роботу побачили в Києві. Подружжя навіть склало заповіт та «дарчі заяви», згідно з якими планували передати всі свої надбання Українській академії наук. Однак, в 1919 році більшовицька влада націоналізувала всі речі Ханенків. В їхньому домі відкрили музей мистецтва державного рівня. Першим управителем в ньому став Георгій Лукомський. Поруч з ним активно намагалася працювати й відстоювати власні права Варвара. За підтримки місцевої інтелігенції вона добивається права мешкати у власному музеї. До кінця свого життя вона очолювала Комітет музею і дбала про всі його експонати.

Через два роки після смерті жінки її прізвище прибрали з назви музею. Влада пояснила це тим, що подружжя «не мало заслуг перед пролетарською культурою». В часи Другої світової війни музей був розграбований нацистами. Тож сьогодні його працівники ведуть активний пошук втраченого.