Супермаркети, логістичні компанії, виробництва — усе це бізнеси, які так чи інакше пов’язані з логістикою. Їх об’єднує наявність товару, який постійно необхідно переміщати та зберігати. Для цього потрібно мати складське приміщення та відповідне обладнання. Останнє є необхідним, адже його брак може призвести до зниження ефективності роботи та її подорожчання.
Щоб цього уникнути, треба правильно організувати логістичні маршрути, прорахувати їхні спроможності та придбати необхідне обладнання — навантажувачі. Тож у цій статі разом із магазином SkladTruck ми розберемо сучасні типи складської техніки та сфери її використання.
Для чого потрібні навантажувачі?
Складська техніка не є обов’язковою для всіх підприємств. Наприклад, молодим компаніям із невеликим товарообігом цілком може вистачити й гідравлічної рокли. Однак чим більше тон надходить у склади, тим важче стає організація ефективної роботи по відвантаженню/завантаженню. Тож придбання сучасного складського обладнання — це лише питання часу, адже навантажувач дає змогу швидше транспортувати вантаж і підвищити темп роботи всього складу.
Інша його перевага — переміщення палет вулицею, наприклад, коли виробництво і склад розташовані в різних приміщеннях. Це можна зробити й за допомогою ручних візків, але тільки до перших будь-яких опадів. Тому, якщо зберігати товар на відкритому просторі, придбання навантажувача є обов’язковим.
Які є альтернативи
Окрім навантажувача є й інші типи техніки для переміщення як важких вантажів по складу, так і палет. Однак зазвичай вони мають інші конструкцію та призначення.
Штабелер
Коли мова заходить про штабелери, то здебільшого мається на увазі електричний тип цієї складської техніки. Обладнання дає змогу більш ефективно використовувати складське приміщення, адже вантажі можна розміщувати на висотних стелажах висотою до 12-ти метрів. Завдяки цьому немає потреби в будівництві ще одного складу, бо можна просто збільшити висоту стелажів.
Однак у порівнянні з навантажувачем, штабелер менш універсальний, що є одним із небагатьох його недоліків.
Річтрак
Річтрак можна назвати покращеною і дорожчою версією штабелера. Техніка так само здатна транспортувати вантажі на висотні стелажі, але має меншу ширину робочого проходу, а її вили рухаються як уперед, так і назад.
Річтрак створений для використання виключно на складах. Це також підтверджує його конструкція, а саме низький кліренс, через що він не підходить для експлуатації на вулиці, на відміну від звичайного навантажувача.
Електротягач
Якщо перед вами стоїть завдання із переміщення вантажів між ділянками складу — електричний тягач стане прекрасним придбанням. Навіть нерівні дороги не заважають комфортній його експлуатації, через що техніку можна використовувати для перевезення вантажів із різних ділянок у різних приміщеннях. Наприклад, коли треба перемістити готову продукцію з виробництва на склад.
Недолік електротягача полягає в необхідності придбання додаткового обладнання (зарядний пристрій, додатковий акумулятор та інше). Проте все необхідне легко можна знайти на сайті нашої компанії.
Техніка для особливих цілей
Для кожного завдання потрібна різна складська техніка, щоб транспортування вантажів по складу було ефективним. Однак розглянемо декілька розповсюджених ситуацій та відповідний для них тип навантажувачів, наприклад:
- Для переміщення важкого вантажу як всередині, так і поза приміщенням, гарним вибором будуть електричні тягачі. Якщо вага товару менша за 80 т, варто звернути увагу на тягачі лінійки Multi Mover XL. Загалом вибір конкретної моделі залежить від необхідної вантажності.
- Процес виготовлення та зберігання продукції на хімічних, фармацевтичних та лакофарбових підприємствах є вибухонебезпечним. Тож вибухозахищений штабелер MiМa є незамінним для роботи на їхніх складах. Він має ізольовані електричні контакти та спеціальне покриття, яке знижує електропровідність.
- Вилкові навантажувачі та елетротягачі, особливо від Multi Mover, чудово підходять для транспортування вантажів між ділянками.
- При перевезенні вантажів різної довжини та у вузьких проходах шириною до двох метрів ефективним є 4-х ходовий навантажувач MiМa. Він здатен рухатися в будь-якому напрямку та має позиціонер для регулювання відстані між вилами.
- За наявності лише одного річтраку чи штабелера техніка буде виконувати одразу декілька завдань, наприклад, транспортування вантажів та збірку замовлень. Однак для останнього можна придбати електричний комплектувальник, який суттєво підвищить швидкість роботи на складі.
Підбір техніки — це обов’язкове завдання при плануванні роботи складу. Однак для того, щоб не помилитися із вибором, варто виконувати його паралельно з оптимізацією об’єкта: впровадженням програмних систем та методів управління складом, аудитом та проектуванням логістичних маршрутів. Якщо ж робота логістичного комплексу має якісь проблеми, варто знову провести аудит та придбати складську техніку за рекомендацією спеціалістів.