Усі сучасні диски можна умовно поділити на дві великі групи: сталеві та легкосплавні. Вони різняться способами виробництва, технічними показниками, ціною тощо. Проте кожен автовласник хоча б раз замислювався над тим, що купити: стальні диски чи легкосплавні. Розглянемо це питання у статті.

Легкосплавні диски

Легкосплавні (литі) диски здебільшого є стандартом для багатьох сучасних автомобілів. Багато автовиробників останнім часом стали оснащувати такими дисками свою автопродукцію з однією метою — залучити до своїх машин більше нових покупців за рахунок стильного вигляду та ефективності виробів.

До того ж такі моделі мають деякі експлуатаційні переваги порівняно зі сталевими дисками. Вони можуть бути відлиті на заводі в різних індивідуальних стилях, щоб надати кожній моделі авто неповторного дизайну. У виготовлені використовують певну суміш, що складається з двох сплавів: нікель та алюміній. Диски з цього матеріалу важать набагато менше, ніж просто з алюмінію або сталі.

Завдяки зменшеній вазі збільшується швидкість розгону автомобіля та знижується витрата палива.

Литі диски можна полірувати, фарбувати, наносити на них матове або хромоване покриття. Щоправда, є невелике «але»: литі диски схильні до зовнішніх механічних пошкоджень (подряпин, окислення, корозії тощо).

Сталеві диски

Самі вироби, а також шини та гальмівна система належать до безпружинних мас, бо не є невід’ємною частиною підвіски, яка пом'якшує удари за нерівностях на дорозі. Маса, розташована вище коліс, називається підресореною. Співвідношення підресореної та безпружинної мас відіграє для машини велику роль. Чим менше вага безпружинної маси, тим краще керованість автомобілем та його зчеплення з дорогою.

Якщо на транспортному засобі стоять сталеві диски, то через більшу вагу автомобіль стає менш маневреним і динамічним. Безпружинна маса гасить потужність машини та знижує центр ваги. В літніх умовах це може викликати у водія дискомфорт. Але взимку, навпаки, цей параметр здатен служити перевагою. Більш важкі колеса будуть сильніше притискати шини до дороги. Завдяки штучній зміні центру ваги в зимових умовах автомобіль може мати певну перевагу в прискоренні та маневреності.

Крім того, сталеві диски набагато міцніші за легкосплавні. Щоб їх зігнути або пошкодити, необхідні більші зусилля. Навіть незважаючи на косметичні пошкодження сталевих дисків, вони не втрачають своєї стійкості після різних пошкоджень. Єдиний мінус — це їхній неестетичний зовнішній вигляд.

Які диски вибрати

Кожен тип колісних дисків має свої плюси та мінуси. Вибір, безумовно, залишається за вами. Якщо ви не потребуєте економії коштів і бажаєте зробити авто маневреним та швидкісним на трасі, то краще купувати легкосплавні диски. Особливо якщо вам дуже важливий зовнішній вигляд вашого автомобіля.

Якщо ви не такі вимогливі до дизайну машини та не звикли виділятися із загального потоку, а ще хотіли б зекономити, то найкращим рішенням буде покупка сталевих дисків.