Правильний вибір на індивідуальні ортопедичні устілки починається з повної консультації з лікарем. Ортопед спочатку повинен поставити точний діагноз і тільки після цього можна переходити до покупки. Але навіть на цьому етапі можна припуститися деяких помилок.
Щоб уникнути нюансів і отримати найбільш ефективні ортези, рекомендуємо звернутися до фахівців салону ОртоМедЦентр. Тут ви знайдете і готову ортопедичну продукцію, і устілки під індивідуальне замовлення.
Щоб використання ортезів для стоп було комфортним і результативним, розглянемо їхні головні параметри.
Ортопедичні устілки при плоскостопості
Вибір залежить від типу деформацій і ступеня занедбаності. Розглянемо найпоширеніші проблеми.
- Поперечна плоскостопість.
Для нього характерно 3 стадії. На кожній із них великий палець деформується сильніше, утворюючи кісточку. Наприклад, на другій - відхилення великого пальця сягає 35 градусів, а на останній - деформуються всі пальці.
Особливість устілок при поперечних деформаціях - наявність пелота. Це підйом, що підтримує склепіння стопи і розподіляє правильно навантаження. Таким чином зникає втома під час навантажень, унеможливлюються болі.
Метатарзальна подушка нівелює непотрібний тиск на передню частину стопи.
- Поздовжня плоскостопість.
Характеризується болем у колінах, появою варикозу і навіть деформаціями хребта. Устілки завжди йдуть із супінаторами, які фіксують стопу в правильному положенні та мінімізують навантаження на певні ділянки.
- Змішана плоскостопість.
Уплощення характерне відразу для обох склепінь. Для цього устілки оснащуються і супінаторами, і пелотом, і амортизатором у районі п'яти. Обов'язково, щоб ортези були жорсткими, тому виготовляють їх зі спеціального каркасного матеріалу.
Як вибрати ортези під свій розмір?
Будь-які невідповідності небажані, оскільки ефективність таких ортопедичних устілок. Саме тому все має бути ідеально, адже це насамперед комфорт.
Устілки виробляються трохи більшими за стопу. Це значення називається функціональним припуском. Необхідно це для зручного носіння, а також встановлення у взутті.
Ще кілька корисних порад:
- устілка у взутті повинна розташовуватися без складок. Під час носіння має виникати відчуття фіксації та прилягання;
- стійкість протягом усього періоду носіння;
- стопи повністю розташовується на устілці.
Яким матеріалам надається перевага?
Найкращий ефект надають індивідуальні ортопедичні устілки, оскільки виготовляються вони за всіма анатомічними особливостями стопи клієнта.
Як матеріали застосовуються екологічні та натуральні компоненти. Для тренувань підійдуть бавовняні устілки, для носіння ортезів взимку краще обирати їх із хутра, повсті або вовни.
Професіонали салону ОртоМедЦентр більш детально розкажуть про ортопедичні устілки, їхні особливості та вплив. На сайті ви знайдете вже готові моделі з доставкою по Україні.