В даний час можна придбати велику кількість підживлень, покликаних захистити рослини, що вирощуються, від зовнішніх негативних факторів і підвищити врожайність. При цьому дуже важливо не тільки правильно вибрати добрива для городу, а й розібратися, як їх використовувати, щоб вони працювали максимально ефективно. Варто розібратися з основними видами та призначенням препаратів, щоб не допустити помилок при внесенні.
Види та призначення добрив
Перелік готових підживлень досить широкий. Деякі садівники-городники вважають за краще використовувати органіку. Знаючи найпоширеніші добрива для саду та городу, простіше зробити вибір відповідного. У загальному випадку всі препарати поділяються на три основні види, з якими варто познайомитись окремо.
Щоб підібрати відповідний препарат, треба знати:
- кислотність і тип ґрунту на ділянці, так як цей параметр прямо впливає на наявність або відсутність певних речовин;
- для яких рослин вибирається підживлення - якщо не знати, як використовувати добрива, замість користі можна нашкодити насадженням;
- перевірити склад, вказаний на упаковці: бажано, щоб усі компоненти були вказані докладно.
Співвідношення між елементами кожен виробник наводить по-різному. Хтось використовує частини, хтось відсотки. Важливо пам'ятати, якщо сумарна кількість корисних речовин перевищує 40% препарат вважається збагаченим. Якщо перебуває в інтервалі 31-39% - середньозбагаченим. Менш ніж 30% – збідненим. Відсотки, що бракують, припадають на марні солі, які в кращому випадку не шкодитимуть насадженням, а в гіршому можуть завдати шкоди.
Запобіжні заходи
Перш ніж приступити до підживлення, треба розібратися, як правильно користуватися добривами, щоб не завдати шкоди собі та навколишньому середовищу. Дуже важливо дотримуватися акуратності та виконувати наступні правила:
- Для виготовлення рідкого добрива слід використовувати окрему ємність. Заміс виробляють поза приміщенням. В інструкції про використання добрив цей момент не завжди вказаний.
- Виконувати роботи у ЗІЗ. Обов'язковою є наявність респіратора, окулярів, рукавичок. Перед початком роботи слід уважно вивчити інструкцію виробника, щоб зрозуміти, як використовувати добрива. Вони не повинні потрапляти на слизові та в очі. Якщо це все ж таки сталося, очі слід промити великою кількістю води.
- Калійна та аміачна селітра можуть спричинити опік, подразнення шкіри або слизової оболонки. Якщо вони стали причиною появи опіків, постраждалу ділянку шкіри слід промити великою кількістю чистої води.
- Треба передбачити перерви через кожні 10 хвилин, щоб дати можливість відпочити від шкідливих пар.
- Не варто працювати у вітряну погоду або при яскравому сонці.