Накриває новою хвилею напруги та безсоння? Не терпіть, не відкладайте на потім. Допоможіть собі чи близьким якнайшвидше. Ефективна боротьба з тривожністю та стресом на початковому етапі дозволяє уникнути суттєвого порушення психоемоційного стану, зберегти працездатність та адекватність мислення.
Де знайти безрецептурні заспокійливі засоби?
Медична інформаційна система Аптека 9-1-1 містить у каталозі https://apteka911.ua/shop/bad-uspokoitelnyiy десятки безрецептурних заспокійливих препаратів, що є в наявності в аптеках-партнерах в усіх регіонах України. На сайті легко розібратись, яка основна діюча речовина, дозування, виробник. До кожного препарату додана інструкція.
На період воєнного стану Міністерство охорони здоров’я України дозволило тимчасовий продаж без рецепта певних груп ліків, які позитивно впливають на психологічний стан людини. Більшість лікарів радить починати з перевірених часом рослинних засобів — низька концентрація діючої речовини допомагає заспокоїтися без ризику звикання чи подальшого збільшення об’єму вживання препарату.
Седативні засоби
Вони заспокоюють без снодійного ефекту. Людина розслабляється, зникають тремор, внутрішня напруга, занепокоєння.
Дієві заспокійливі речовини рослинного походження:
- валеріана;
- собача кропива;
- ромашка;
- глід;
- пасифлора;
- м’ята та меліса.
Рослинні чаї є допоміжним засобом загального користування. Якщо немає алергії, їх можна вживати дітям та дорослим.
До заспокійливих належать препарати з вмістом магнію, який бере участь в клітковому метаболізмі, усуває спазми, знижує напругу м’язів, зменшує дратівливість.
Снодійні засоби
Більшість безрецептурних снодійних препаратів містять гормон мелатонін. В нормі він синтезується організмом, забезпечує здоровий сон, під час якого здійснюється активний клітковий синтез, оновлюються клітини серцево-судинної системи, внутрішніх органів, шкіри. Дефіцит мелатоніну викликає стреси, депресії, безсоння, нервові зриви, підвищення артеріального тиску. Приймання препаратів на основі мелатоніну допомагає нормалізувати сон, відновити психоемоційний стан.
Перед вибором заспокійливого засобу бажано отримати консультацію сімейного лікаря або звернутися за безоплатною онлайн-консультацією спеціаліста в медичній інформаційній системі Аптека 9-1-1.