У спорті немає суворого поділу, як у випадку із типами темпераменту. Навіть спокійний флегматик може отримувати задоволення від швидкої їзди на сноуборді, а компанійний сангвінік − насолоджуватися бігом на самоті. Усе індивідуально, хоча деякі схильності людей із різним темпераментом до певних видів спорту таки є.

Сангвінік

Сангвінік − активна, товариська та емоційна людина. Вона любить азартно розважатися, наприклад відвідувати Rating Casino Group, її почуття можуть швидко змінюватись і впливати на поведінку, але не критично. Такі люди добре почуваються у командних видах спорту, де є не лише суперництво, а й комунікація. Сангвініку підійде все – від баскетболу, волейболу та футболу до регбі та фрісбі. Годяться всі варіанти, де можна відвідувати групові заняття та спілкуватися з різними людьми.

Холерик

Це вибухова, динамічна людина з яскраво вираженими почуттями. Вона може дуже емоційно реагувати, важко та довго переживати поразки. Холерикам подобається спорт, де, з одного боку, є можливість виплеснути емоційну напругу, що накопичилася, а з іншого − здобути перемогу над суперником і страхом. Бойові мистецтва та екстрим чудово підходять для цих цілей.

У цілому холерики, як і сангвініки, дуже рухливі та не проти позмагатися. Тому їм може сподобатися активне парне протистояння: теніс, сквош, бадмінтон тощо.

Флегматик

Ця повільна, спокійна людина зі стійким настроєм рідко виявляє почуття, до того ж вони не впливають на працездатність. Таким людям часто подобаються види спорту, де можна неспішно, потихеньку, але методично рухатися до цілі. Наприклад, спортивна ходьба, біг на довгі дистанції, скелелазіння, гольф. Танці також стануть чудовим вибором.

Меланхолік

Така людина нерішуча, дуже вразлива, але стримана. ЇЇ надовго захоплюють різні почуття, але переживати їх адекватно складно через низьку самооцінку. Меланхолікам важко грати у команді, викладатися повністю та сприймати критику. Вони повинні почуватися комфортно, а для цього не бути на увазі: це важливі критерії при виборі спорту. Для таких людей добре підходять йога, велосипед, плавання та інша медитативна активність, результат якої цілком передбачуваний.

Меланхолік і флегматик більш спокійні та повільні. Вони можуть отримувати задоволення від спорту як хобі, де не треба бігати, викладатися, кричати. Такого спорту, де протистояння є інтелектуальним і не залежить від фізичного стану. Наприклад, як у більярді.

Інший принцип вибору

Вибирати вид спорту можна і за принципом «що варто поміняти та чому навчитися». Слід подумати, що саме варто розвити в собі. Навчитися працювати у команді? Не здаватися під натиском проблем? Стати стриманішим або, навпаки, сміливішим і наполегливішим? Є такий прийом: посміхатися, щоб покращити настрій. Мозок читає сигнали тіла, і стан поступово змінюється. У чомусь це самовпевненість, частково − психосоматика, але у здоровому тілі завжди здоровий дух.

Отже, саме через тіло можна впливати на психіку – та навпаки. Групові заняття здатні розворушити сонних меланхоліків і флегматиків. А йога, навпаки, допоможе втихомирити буйний характер холерика і спрямувати до потрібного русла енергію сангвініка.

Спорт виховує та зміцнює характер, допомагає досягати мети. Він формує дисциплінованість, здорову амбітність, впевненість у собі. Отже, варто займатися спортом! Він допоможе підбадьоритися та напевно покращить якість життя, зробивши його яскравішим, здоровішим, збалансованим.