Це так дратує, коли щоразу, коли ви перете, з дна пральної машини витікає велика калюжа води. Витік води з-під пральної машини – більш поширена проблема, ніж ви думаєте. Причин, через які може текти пральна машина, безліч. Наші майстри з ремонту пральних машин - gayka.com.ua, вам пояснять у цьому пості про червоні прапорці, на які слід звернути увагу, і про найбільш ефективні способи усунення несправностей.
Як усунути протікання пральної машини
Перш ніж думати про заміну домашньої пральної машини або ремонт приладу, переконайтеся, що ви точно знаєте, що викликає протікання пральної машини знизу. Ґрунтуючись на багаторічному досвіді, ми знаємо, що текти знизу пральної машини є ознакою безлічі проблем – ось огляд найпоширеніших із них.
№1. Несправні прокладки
Прокладки запобігають попаданню води в середину кришки приладу та на зовнішню частину пральної машини. Якщо на прокладці є місця зношування, станеться витік. Як правило, розв'язувати проблему можна легко — зніміть передню кришку прання та затягніть болти, щоб прокладання села краще.
Якщо пошкодження більш широке, заміна несправного прального обладнання є найрозумнішим варіантом.
№2. Негерметичні шланги
У більшості пральних машин кожен шланг з'єднує машину із джерелом води зовні. Якщо шланги пошкоджені або фітинги не підходять, з вашого приладу витікатиме деяка кількість води. Внутрішні шланги також можуть бути винні. Вони можуть мати витік чи несправне з'єднання — у разі вони протікатимуть під час круговороту води.
Щоб отримати доступ до внутрішніх шлангів, зніміть верхню частину корпусу приладу та перевірте шланги на наявність потертостей або тріщин, а також переконайтеся, що з'єднання затягнуті. Корозія та перфорація – це червоні прапорці пральної машини, що протікає знизу, на які також слід звернути увагу.
№3. Протікає сальник шківа
Насос може бути винним, якщо пральна машина протікає знизу. Зауважте, що червоні прапорці можуть відрізнятися залежно від типу використовуваного насоса. У більшості пральних машин використовується один із наступних трьох типів насосів:
- Прямий привід
- з поясом
- Електрична система для відкачування.
Проте, найпоширенішими проблемами, куди слід звернути увагу, є ослаблення хомутів навколо шлангів чи протікання шланга.
Щоб отримати доступ до насоса, зніміть задню або передню кришку пристрою (у різних моделей різні способи доступу до ущільнення шківа). Потім від'єднайте шланги, зніміть ремінь або від'єднайте помпу. Отримавши прямий доступ до насоса, оцініть його наявність ознак зносу.
№4. Проблеми з ущільнювачем дверей
Причини протікання пральної машини знизу під час віджиму варіюються від дуже небезпечних до абсолютно неінвазивних. Несправності ущільнювача дверей відносяться до другої категорії та легко усуваються. По-перше, у більшості випадків вода починає підтікати знизу пральної машини через те, що щось заважає повністю закрити дверцята фронтального завантаження - бруд, надлишок миючого засобу і т.д.
Навіть якщо несправне саме обладнання, заміна проста і дешева - обов'язково зверніться за допомогою до виробника і виберіть потрібну модель ущільнення.
№5. Неправильний зв'язок реле тиску
Як випливає з назви, реле тиску контролює рівень води всередині пральної машини та може бути причиною протікання пральної машини знизу під час заповнення. Витік води неминучий, якщо він не працює і не реагує на перелив води. Від'єднайте панель керування від пральної машини, щоб переглянути пресостат. Оцініть його на предмет зносу або тріщин і переконайтеся, що з'єднання між дротом пральної машини та джерелом води надійне.
Якщо перемикач показує зниження тиску, компонент, швидше за все, несправний і потребує заміни.
Як усунути протікання пральної машини?
Залежно від компонента системи, який призводить до протікання знизу пральної машини з фронтальним завантаженням, існують різні способи усунення проблеми — найбільш поширені:
Порада № 1. Проведіть огляд шланга
Є два типи шлангів, які власник пральної машини повинен перевірити, якщо він стурбований тим, що пральна машина пропускає воду знизу — зливну та наливну шланги.
Ось як ви можете перевірити обидва менш ніж за кілька хвилин:
Крок №1. Вимкніть пральну машину від мережі та переконайтеся, що з'єднання на задній панелі приладу затягнуті.
Крок №2. Якщо при поверхневому огляді ознак витоку не виявлено, можливо, потрібно провести поглиблену оцінку. Від'єднайте компонент корпусу пристрою, щоб отримати прямий доступ до його шлангів.
Крок №3. Перевірте наявність тріщин або потертостей в конструкції шланга.
Крок №4. Замініть шланг, якщо ви бачите ознаки пошкодження - вам не потрібно міняти їх все одразу, і ви можете видалити тільки зношений.
Порада №2. Огляньте прокладку бака
Ось як ви можете переконатися, що прокладка, що з'єднує обидва баки домашньої пральної машини, щільно закрита.
Крок №1. Від'єднайте пристрій від мережі та від'єднайте передній корпус пристрою.
Крок №2. Зніміть кришку бака, щоб отримати прямий доступ до прокладки.
Крок №3. Проаналізуйте прокладку на можливі пошкодження, подряпини, ознаки старіння та зношування.
Крок №4. Якщо ви виявили тріщини, почніть шукати заміну прокладки та встановіть її у пральну машину.
Порада №3. Оцініть впускний клапан
Щоб переконатися, що несправність впускного клапана не перешкоджає потоку води, виконайте коротку перевірку:
Крок №1. Переконайтеся, що пральна машина відключена від мережі та не має доступу до джерела води.
Крок №2. Зніміть задню панель, щоб побачити впускний клапан. У більшості пральних машин впускний клапан знаходиться за шланговими з'єднаннями.
Крок №3. Перевірте сітчасті фільтри клапанів на предмет скупчення сміття та бруду. Коли частинки бруду та пилу накопичуються, вони заважають клапану ефективно контролювати надходження води. В результаті вода, що надходить із зовнішнього джерела, призводить до протікання прання знизу.
Крок №4. Запустіть пробник за допомогою мультиметра. Встановіть мультиметр у режим Rx1, увімкнути щуп до виходу клапана та отримайте показання. Потім порівняйте результат з інструкцією з експлуатації пральної машини, щоб переконатися у відсутності аномалій.
Крок №5. Якщо датчик зчитує код помилки нескінченності або бачите ознаки пошкодження, замініть впускний клапан.
Причини, чому пральна машина тече знизу дуже різноманітні. Поставити точний «діагноз» можна лише після діагностики техніки. Викликайте спеціаліста з СЦ - gayka.com.ua