У внутрішньопідлогових конвекторів є плюси та мінуси. Тому приймати рішення про встановлення такого обладнання слід тільки після того, як ви зрозумієте, які у них сильні та слабкі сторони.

Переваги

1.    Ефективність
Внутрішньопідлогові конвектори не поступаються потужністю класичним радіаторам та іншим обігрівальним приладам. Можна навіть підібрати рішення для приміщення великої площі.

2.    Підвищена тепловіддача
Не слід чекати, поки обладнання нагріється й почне віддавати тепло. Повітря гріється відразу, на прогрівання кімнати стандартних розмірів знадобиться не більше 15-20 хвилин.

3.    Простота встановлення
Це насамперед стосується електричних моделей. Все, що потрібно, – це одна або кілька ніш у підлозі та підключення до домашньої електромережі.

4.    Непомітність
Як вже говорилося вище, це особливо важливо, якщо ви хочете створити інтер'єр у дусі мінімалізму або вам доводиться економити простір.

5.    Універсальність
Конвектори внутрішньопідлогового типу можна використовувати не тільки у житлових, а й у громадських приміщеннях. Але треба враховувати їхню площу та призначення, оскільки, наприклад, у кінотеатрі чи концертному залі потужності пристроїв може бути недостатньо для того, щоб прогріти їх повністю. З іншого боку, їх можна розміщувати по периметру, вони не займуть багато місця.

6.    Стильний дизайн
Встановлені в підлозі пристрої не впадають у вічі і не привертають зайвої уваги. Ґрати виглядають лаконічно, можна вибрати різні варіанти оформлення, наприклад під дерево.

7.    Економічність
Важливою особливістю такого обладнання є високий ККД. У звичайних моделей він варіюється приблизно від 78 до 90%, у пристрої з примусовою конвекцією, тобто оснащених вентилятором, він досягає 95%. Завдяки цьому вони добре підтримують задану температуру, а водяні та газові моделі ще й дозволяють опалювати приміщення порівняно недорого.

8.    Безпека
Продумана конструкція, вбудовані термодатчики та надійні ґрати не дозволяють конвектору вийти з ладу й не дають людям випадково поранитися або обпектися. Це означає, що такий прилад можна поставити там, де постійно перебувають діти, наприклад, у медичному закладі чи дитячому садку.

Недоліки

1. Необхідність професійного монтажу

Встановити внутріпольний конвектор самостійно дуже складно. Краще довірити цю роботу досвідченому майстру, який має необхідну кваліфікацію.

2. Необхідність очищення

Через пристрої, що працюють за конвекційною технологією, постійно проходять потоки повітря, в яких містяться пил та інші забруднення. Якщо не займатися обслуговуванням, через деякий час у кімнаті пахне горілим пилом.