Нерідко у новій пральній, нещодавно доставленій додому, користувачі виявляють у баку залишки невідомої рідини. Навіть враховуючи те, що машинка приїхала в заводській упакування та в транспортному стані, з комплектом приклеєних скотчем та професійно упакованих аксесуарів, багато хто підозрює обман. Вони впевнені, що їм привезли пральну машину, яка вже побувала в експлуатації, і повернута через несправність до магазину. Наш сервісний центр з ремонту пральних машин - nadomu.kiev.ua/remont-pralnih-mashin, пояснить з яких причин так відбувається. У цій невеликій статті ми розповімо, звідки береться вода у новій машинці та що потрібно робити при виявленні рідини всередині апарату.

Звідки береться вода у новій пральні

Зазвичай підозрілі рідини в новій машинці виявляють випадково, викрутивши пробку зливного фільтра або опустивши на підлогу зливний шланг. Попри те, що її кількість незначна, багато користувачів починають з підозрою ставитися до продавця, а іноді навіть звертаються до сервіс-центру, для оцінки ризиків отримання техніки, що була у використанні. Але такий сценарій розвитку подій надзвичайно рідкісний, найчастіше вода у пральні виявилася цілком природним шляхом.

вода у новій пральні

Причини появи води у новій машинці-автоматі

При покупці нового апарату кожен користувач сподівається отримати абсолютно справну машинку, без будь-яких сюрпризів у перші тижні експлуатації. Щоб це забезпечити виробники, перед відправкою перевіряють кожен екземпляр техніки на працездатність.

Це тести на герметичність системи, якість прання і працездатність апарату в усіх режимах. Їхнє виконання неможливе без наповнення бака водою. Повний злив води під час стендової перевірки виконати досить складно, тому машинка відправляється до нових власників із залишками тестової рідини.

Деякі користувачі висловлюють сумніви: чому волога не випаровується при знаходженні прання на складах, де вона може бути місяцями? Цей феномен пов'язаний з якістю упаковки - вона практично герметична і воді зі прання подітися нікуди. Підозрілим моментом навпаки має стати відсутність тестової рідини у баку. Це свідчить про відсутність перевірки на заводі або про тривале перебування машинки на вітрині або розпакований стан на складі.

Позбутися залишків "заводської" рідини можна через пробку дренажного фільтра або опустивши шланг зливу нижче рівня прання. Але це можна не робити, якщо першим пранням буде тестове.

Порядок перевірки нової машинки

Залишки води в системі прання не є приводом для занепокоєння, але про виробничий шлюб або про неправильне поводження з машиною на шляху від виробника можуть свідчити інші симптоми. Тому, перш ніж приступити до тестового прання, потрібно перевірити наступне:

  1. Наявність та стан транспортних болтів. Переконатися в їх наявності та надійності фіксації барабана потрібно переконатись ще в магазині або одразу ж після доставлення зі складу. Вони призначені для захисту "ніжних" компонентів прання (особливо барабана та бака) під час транспортування. Огляньте їх на предмет викручування, а також відсутність зміщень підозрілих подряпин або слідів “добивань” молотком. У разі наявності будь-яких підозр – цей екземпляр не для вас. Якщо з машинкою все гаразд не забудьте перед першим запуском акуратно відкрутити та витягти з посадкових місць ці болти.
  2. Наявність та вільне обертання регульованих ніжок. Якщо хоча б одна з них погнута - цілком можливо, що машина падала, і навряд чи вона зможе порадувати вас надійністю і довговічністю.
  3. Чистота та цілісність завантажувального лотка-кювети для мийних компонентів. Наявність на його поверхні залишків порошку, тріщин або потертостей свідчить про використання прання або самого лотка. Відмовтеся від такої машинки, адже її повернули не просто так.
  4. Цілісність та чистоту шлангів. Наливний шланг зазвичай упаковується окремо, разом з іншим знімним приладдям, а ось шланг зливу слід уважно вивчити на предмет різких перегинів, пошкоджень або слідів бруду. Останнє свідчить про те, що машинкою користувалися і не варто залишати її для себе.
  5. Відсутність нерівностей і задирок на внутрішній поверхні барабана. Іноді заводське обладнання збоїть і замість гладкої поверхні, отвір для омивання речей водою стає гострим і "зачіпним". Така машинка в майбутньому стане причиною псування речей і її варто відразу замінити на іншу.

Ці перевірки проводять до першого включення, а про повну справність апарату можна судити після першого прання і через кілька тижнів експлуатації. У разі виникнення будь-яких підозр на поломку – звертайтеся до нашого сервісцентру, ми порадимо, що потрібно зробити, а в разі потреби – виконаємо ремонт пральної машини.