LED-світильники будь-якого формату мають найкращий ККД серед усіх «конкурентів». Близько 95% всієї енергії перероблюється у світло без зайвого нагрівання діодів. Стрічку з них в інтер’єрі використовують для того, щоб створити приємну атмосферу та надати потрібну кількість освітлення у різних зонах. В дизайні дому світлодіодна стрічка — незамінна річ, коли справа доходить до освітлення. Замовити різні її види можна на LED Story.
Переваги світлодіодних стрічок
Гнучкі стрічки з LED-основою стають гарним доповненням загального освітлення в домі. Вони мають попит через низку власних плюсів:
- максимально низьке енергоспоживання;
- тривалий термін використання — близько 50 тис. годин;
- надійність та стійкість до можливих пошкоджень, вібрацій тощо;
- немає мерехтіння під час горіння;
- поверхня не нагрівається;
- монтаж простий за допомогою двобічного скотчу позаду.
Краще використовувати світлодіодну стрічку для контурів: стеля, окремі предмети меблі, полиці будуть здаватися об’ємними. Використовувати таку підсвітку бажано у дизайнах європейського типу, мінімалізмі, хай-тек тощо.
Недоліки стрічки: що треба знати заздалегідь
Головною перешкодою стає ціна стрічки. Вона залежить від потужності діодів та їхньої кількості на один метр довжини. Преміум моделі коштують дорожче, при цьому збільшується їхній термін придатності, а характеристики LED-ліхтариків не змінюються протягом всього існування.
Також враховуйте, що світлодіодні стрічки не можуть замінити повноцінно головне освітлення. Кут розсіювання світла доходить до 120º, у той час, як звичайна лампочка поширює світло на 360º.
Особливості монтажу
Перед покупкою стрічки вивчіть правила монтажу. Важливо, що під час кріплення заборонено використовувати скоби або інші елементи, які шкодять стрічці. Термоклей також не бажано використовувати — він накопичує енергію і не відводить її.
Якщо ви обрали потужні діоди з параметрами понад 10 Вт/м, кріпіть їх спочатку на алюмінієвий профіль. Це дозволить відводити тепло та не нашкодить вам.