Сайти постійно розвиваються: змінюються їх дизайни, особливості просування та багато іншого. Слідкувати за тенденціями необхідно всім, щоб швидко реагувати та підлаштовувати свої ресурси під оновлення.

Ключові цифри

Щоб знати стан діджитал-сфери, потрібно ретельно аналізувати статистику. Можна виділити такі основні цифри, які дозволяють висувати певні судження:

  1. Світове населення. За даними на січень 2022 року, на планеті мешкає 8 мільярдів людей. Щорічний приріст складає 1%. Більше половини населення (57%) живе у містах.

  2. Мобільними пристроями зараз користується 67% населення планети. На початку цього року кількість унікальних користувачів становила 5,3 мільярда чоловік. Приріст з 2021 року — 95 мільйонів осіб.

  3. Аудиторія інтернету на даний момент складає 4,9 мільярда людей. За даними фахівців, ним користується близько 62,5% всього населення планети.

  4. Щодо соціальних мереж, у січні цього року кількість користувачів становила 4,6 мільярда осіб або 58% від населення. За останній рік аудиторія збільшилась приблизно на 10%.

Ці цифри допомагають зрозуміти, як правильно впроваджувати цифрові технології, а також дозволяють зробити висновок, чи доцільно використовувати сайти для просування своєї справи.

Як змінилися сайти на прикладі відомих майданчиків

Близько десяти років тому основну інформацію на майданчиках було зосереджено на головних сторінках. Зараз на сайтах на Node JS та інших практикується мінімалізм та естетичний набір картинок, який приверне увагу користувачів. А якщо звертатися до Червоного Хамелеону, то ще й фінансову вигоду.

Слід розглянути приклад. Amazon у 2010 році активно продавав Kindle — пристрій для читання електронних книг. Серед найпопулярніших товарів на головній сторінці також була література. Зараз фокус зміщений на відеоролики, оскільки люди стали читати значно менше. І Amazon пропонує користувачам зайнятися їх переглядом.

Домашня сторінка AOL раніше вражала своїм змішуванням відтінків та нагромадженням картинок та різноманітних іконок. Зараз вона виглядає більш лаконічно, хоча ще є, над чим працювати. А ось Apple дотримувались тренду ще до того, як він став поширеним. Хоча зараз на сайті компанії взагалі немає жодних зайвих деталей, тільки все необхідне.

Яскравий приклад змін можна побачити на основі порталу новин CNN. Раніше там активно показувалися останні актуальні повідомлення. Наразі ресурс став ще більш «кричливим», щоб привернути увагу користувачів до найголовніших тем.

Сайт eBay близько десяти років тому показував відвідувачам яскраву хмару зі слів, набраних шрифтом Comic Sans. А зараз він сфокусував увагу на пропозиції щодо оформлення кредитних карток.

Можна сказати, що майданчики більшою мірою стали мінімалістичнішими, а також припинили пропонувати багато всього і відразу. На головній сторінці знаходяться лише найцікавіші товари та послуги. І людина може одразу пройти за посиланням, щоб дізнатися більше про те, що її цікавить.

Про контент

Фахівці зазначають, що зараз важливим є лише якісний контент. Прості оптимізовані тексти вже не такі актуальні, як десять років тому. Щоб майданчик показувався у пошуковій системі, слід приділити увагу цьому питанню.

Також бажано уникати великої кількості сторінок. Користувачі не гортатимуть їх усі. Краще структурувати інформацію, пропонуючи найкориснішу. Потрібно ретельно продумувати дизайн та функціонал ресурсу. Лише при правильному підході вдасться досягти успіху, а сайт виконуватиме покладені на нього завдання.