Часто батьки вирішують, що їхній дитині недостатньо шкільної освіти, і записують її у секції, гуртки, школи мистецтв. Школяреві подобаються спорт та творчість. А ще вони можуть допомогти йому у виборі професії.
Але, втомившись після довгого шкільного дня та занять музикою чи малюванням, учень має робити домашні завдання. На це не завжди вистачає часу. До того ж дитині потрібно іноді відпочивати. Проте відмовлятися від уроків не можна, тому що результати навчання у середній школі впливають на можливість вступу до університету. Спробуємо розібратись, як вийти з положення.
Що таке розв'язники і як ними користуватися
Кожен підручник містить вправи та задачі з різних предметів, теоретичний матеріал. Розв'язник являє собою брошуру з відповідями на завдання до конкретного підручника. Такий посібник можна використовувати для списування чи перевірки самостійно виконаних вправ чи задач. Він заощаджує час школяра, який ним користується.
Існують подібні брошури з різних предметів:
- української мови;
- математики (арифметики для учнів 1 - 6 класів та алгебри, геометрії для старших школярів);
- біології;
- фізики;
- хімії.
Вони допомагають не лише дитині, але і вчителям та репетиторам. За допомогою гдз простіше перевіряти виконані домашні, класні, контрольні, самостійні роботи. Аналогічно можуть діяти батьки, якщо хочуть самостійно попрацювати з сином чи донькою.
Чи корисно школяреві списувати
Ця форма роботи є найпростішою у навчальному процесі. Її можна використовувати у вивченні української, іноземних мов та літератур. Розв'язник сприяє інтелектуальному розвитку учня та розширенню його крузозору:
- запам'ятовуванню написання слів, використання розділових знаків;
- вивченню наукових фактів та біографій видатних людей;
- ознайомленню з сюжетами художніх творів та їхніми персонажами.
Готові домашні завдання з природничих та точних наук допоможуть запам'ятати термінологію, символи, умовні позначення.
Але зловживати списуванням не варто. Адже повна версія твору видатного письменника принесе більше задоволення, аніж короткий переказ. До того ж роман, оповідання чи казка без скорочень ознайомить школяра з новими для нього словами, засобами художньої мови. А в опануванні математики, фізики, хімії слід знати теореми, формули, закони. Тому краще виконувати домашнє завдання самостійно, а потім звіряти відповідь з розв'язником. Використовувати таку брошуру для списування можна тільки після дуже напруженого дня.