Будівельні компанії пропонують безліч різних вакансій. Працевлаштуватись можуть як різноробочі, так і кваліфіковані фахівці. Яка є робота в Польщі в будівництві для українців?

Переваги та недоліки роботи на будівництві в Польщі

Робота в Польщі для будівельників дозволяє розраховувати на достатньо високу оплату праці. Чим більший досвід роботи за фахом, тим більшу зарплату можна отримувати. Це основна перевага роботи в цій галузі.

Працевлаштування в Польщі

Працевлаштування в будівельних компаніях має і інші плюси:

  • Офіційне працевлаштування, яке гарантує своєчасну зарплату, медичне страхування, нормований робочий графік та ін.
  • Різні способи знайти роботу: через Інтернет, за допомогою знайомих, звернутись до кадрових агентств. Для пошуку в Інтернеті достатньо ввести такий запит – шукаю роботу в Польщі для чоловіків - будівельників, і переглядати вакансії. Відправити резюме можна одразу в декілька компаній, так знайти роботу можна швидше.
  • Можливе працевлаштування без досвіду чи професії – різноробочим та підсобником.
  • Великий спектр вакансій. Можна знайти роботу каменярем, плиточником, столяром, слюсарем, арматурником та ін.
  • Додаткові можливості: роботодавець пропонує житло; надання робочого одягу та взуття.

Перед працевлаштуванням варто враховувати недоліки роботи в цій сфері: тяжка фізична праця, складні умови праці (потрібно працювати в літню спеку або під час дощу); вікові обмеження під час прийому на роботу (більшість вакансій для чоловіків до 45 років).

Будівельні професії, які найбільш поширені в Польщі

У Польщі найчастіше зустрічаються вакансії за такими професіями;

  • різноробочий та підсобний робітник;
  • монтажник будівельних конструкцій;
  • робота в Польщі в дорожньому будівництві – укладач бруківки та тротуарної плитки, асфальтобетонник та ін.;
  • тесляр та покрівельник;
  • фахівці з оздоблювальних робіт – маляр, штукатур, лицювальник-плиточник.

Оплата праці будівельників залежить від компанії, навичок та досвіду роботу, відпрацьованих годин. В середньому робота за кордоном без посередників 2022 може приносити 4000-7800 злотих в місяць.

Чи потрібне знання польської мови для працевлаштування будівельником

Українці, які виїхали на заробітки до європейських країн навряд чи можуть уникнути контакту з іноземними мовами та культурами. Під час роботи необхідне спілкування і з бригадою, і з майстром, і з замовником. Звісно, навіть базове володіння польською мовою надає перевагу під час працевлаштування: можна розраховувати на більш оплачувану посаду. Та це не означає, що робота в Варшаві на будівництві є тільки для робітників, які володіють польською. Є багато вакансій різноробочими, де не потрібне знання мови.