Мало існує музичних стилів, що обходяться без акустичної гітари. Вона знайшла своє місце навіть у глибокій етнічній музиці. Дуже часто музиканти, які за своїм сценічним фахом є клавішниками або ударниками, теж намагаються набути хоча б мінімальних навичок гри на гітарі. Усе через те, що на ній зручно створювати певні мелодійні або гармонічні ходи.
Акустичну гітару купити прагне й більшість вокалістів. Адже для них це універсальний і найзручніший інструмент для акомпанементу.
Деякі технічні відомості
Нині найпоширенішими варіаціями акустичної гітари є класична та естрадна. На першій версії використовуються струни з нейлону, вона має м’яке і глибоке звучання. Її можна послухати як в академічному, так і в інших стилях.
На естрадній гітарі встановлюються металеві струни. Вони звучать гучніше, ніж нейлонові, тому інструмент одразу знайшов застосування в різних музичних напрямках. Він використовується для акомпанементу, а також для сольних партій. Інструмент є дуже популярним у стилях, що вимагають агресивної гри, таких як блюз або рок, особливо він виділяється в акустичних програмах.
У разі, коли ви граєте і на класичній, і на естрадній гітарах, для останньої варто використовувати медіатор, щоби не пошкодити нігті. Водночас треба запобігти подряпинам на корпусі, і з цією метою під розеткою встановлюється спеціальна пластина, яка називається панцирем. У конструкції акустичної гітари обов’язково присутній анкер. Це стрижень, за допомогою якого можна налаштовувати висоту струн.
Коли робите вибір акустичної гітари, треба звертати увагу й на такий її елемент, як дизайн корпусу. Він є своєрідною візитівкою музиканта, має такі різновиди:
-
Дредноут. Найпопулярніший тип корпуса серед музикантів. Зовні він викликає асоціації з прямокутником, хоча, звичайно, форма має традиційний для гітари вигляд. На деяких моделях можна бачити виріз, який робить зручнішою гру у високому регістрі.
-
Фолк. Зовні корпус такої гітарі більш за все нагадує класичну.
-
Джамбо. Корпус має великі розміри, внаслідок чого гітара стає гучнішою.
Деякі моделі естрадних гітар мають 12 струн, що розташовані парами. Такі різновиди інструментів рекомендовані музикантам, які зосереджені на акомпанементі.
Поради для вибору
Не заощаджуйте на якості. Нині компанії, які виготовляють гітари, налагодили випуск інструментів з широким ціновим діапазоном, від бюджетних до преміальних. Отже, за відносно невеликі гроші у вас є можливість придбати сертифіковану гітару від провідних світових виробників, серед яких:
-
Yamaha;
-
Hohner;
-
Ibanez;
-
Fender;
-
Martin.
Коли робите свій вибір, звертайте увагу на конфігурацію верхньої деки. Вона може бути цілісною, або, навпаки, нецілісною. Певне значення має й зовнішнє оформлення деки, і верхньої, і нижньої, а також бічні панелі на гітарі. Якщо під час вибору з’являються питання або сумніви, вас проконсультують досвідчені фахівці.
Джерело: Сайт 8nota.com.ua