Вже зараз у багатьох містах України відбувається масове відключення малоквартирних будинків із централізованого опалення. В основі різні причини, але суть одна! Люди залишаються наодинці із цим питанням. Ну і що далі? Який тип опалення вибрати?

Обігрів електрикою - це електрообігрівач або електрокотел. Із газом простіше у впровадженні. Можна встановити двох тарифний лічильник для економії. Можна настроїти температуру в кожній кімнаті та в разі потреби вимикати опалення. Ні, з газовим опаленням не вийде, адже неможливо, щоби труби замерзли.

У чому вигода та зручність опалення приміщення електрикою?

Зручність електричного опалення – це один із найважливіших аргументів.

  • Доступність – практично у всіх будинках є доступ до електромереж. Навіть якщо він відсутній, будівлю підключатимуть обов'язково: електрика – це не тільки опалення та світло для побутових приладів. Коли електропостачання можна знайти альтернативу як газу, то без електрики не обійтися.
  • Автоматична робота Сучасні опалювальні системи, що працюють на електромережі, мають автоматику контролю та керування роботою. Автоматика контролює його роботу, відповідає за безпеку та дає можливість керувати системою.
  • Монтаж теплового обладнання не потребує дозвільних документів (як і газу). Це дуже зручно, тому що вам не потрібно витрачати купу часу або сил для отримання дозволу.
  • При цьому вони не створюють значний шум, мають невеликий розмір та компактні розміри. Тому їх можна встановити у будь-якому зручному місці.

Електроопалення квартири має низку переваг: відсутність відкритого джерела вогню, не використовуються вибухові речовини та продукти горіння; високий рівень ККД – 99% електричної енергії перетворюється на теплову.

Сьогодні найбільш популярні такі варіанти електричного опалення:

  • Електричний опалювальний котел. Цей тип агрегатів, який має два типи: з ТЕН і електродні. Пристрій підігріває воду в системі опалення, а вода нагрівається повітрям приміщення за допомогою опалювальних приладів (радіаторів, теплої підлоги). Електричний котел має компактні розміри, має високі показники ефективності та простий монтаж. Електрокотел – це компактний прилад, який обігріває приміщення та нагріває воду для побутових потреб (додатково потрібен бойлер непрямого нагріву).
  • Електроконвектори, радіатори та нагрівачі – компактні прилади, які можна переміщати по кімнаті чи всьому будинку. Пристрій має сучасний дизайн, добре обігріває (при правильному підборі потужності) та споживає багато електроенергії. Це обладнання робить великі навантаження на мережу будинку. В основному це додаткове тепло використовується як додаткове джерело тепла.
  • Інфрачервоний обігрівач був популярний 10 років тому, він легко встановлюється та ефективно нагріває приміщення. Проте споживає багато електроенергії. Таку модель можна використовувати для використання у міжсезоння, коли немає потреби у включенні загальної опалювальної системи або як додатковий генератор тепла в особливо холодну погоду.
  • Електрообігрів підлоги є ефективною та досить економічною системою опалення. Опалення підлоги за допомогою електричного струму має два види: кабельний та плівковий. При цьому кабельна - це складна система кабелів, які укладаються під покриття для підлоги. Налаштування системи електричного опалення квартири контролюється терморегулятором, за допомогою якого можна керувати температурою нагрівання та іншими робочими режимами. Плівка, яка укладається під покриття без стяжки, є інфрачервоною плівкою. Як правило, обігрів підлоги вважається найбільш комфортним і економічним. Він нагріває приміщення знизу (якраз там, у якому це потрібно) і зовсім непомітний для інтер'єру приміщення. Але завчасно варто визначити місця встановлення габаритних важких меблів, оскільки укладання кабелю під меблями не допускається, існує ризик перегріву кабелю і його перегорання.
  • Вентилятори: сучасні інверторні моделі якісно, ​​ощадливо обігрівають будинки в міжсезоння (якщо температура на вулиці дозволяє включити обладнання). Також вони використовуються для додаткового джерела тепла взимку.
  • Теплові насоси - агрегат, що візуально нагадує класичні спліт-системи, але має інший принцип роботи. Цей вид обладнання не лише якісно обігріває житлові кімнати, а й заощаджує електроенергію. Стиль та особливості роботи теплових насосів полягає в тому, що вони використовують 1 кВт струму, а виробляють 3-5 кВт тепла.

Як вибрати систему опалення для квартири?

Енергопостачання квартири може бути забезпечене різними способами: котлом, кондиціонером або теплою підлогою. При монтажі теплових насосів їх перевага полягає в тому, що воно має багато плюсів.

  • Такі повітряні апарати можна встановлювати і квартирах багатоповерхових будинків.
  • Поверхневе повітря (нагріває безпосередньо повітряні маси в кімнаті) та «повітря-вода» (нагріє теплоносій опалювальної системи);
  • Повітряні теплові насоси влітку можуть працювати на охолодження, тому встановлення кондиціонерів вже не потрібне.
  • Економія: з одного кіловата струму тепловий насос виробляє до 5 кіловат тепла.

Електроопалення. Переваги та недоліки

Електричне опалення квартири сьогодні є найбільш актуальним через виникнення проблем із газопостачанням та підвищення тарифів на газ.

Переваги:

  • У порівнянні з газовими та твердопаливними котлами, обладнання за низькою ціною.
  • Малі габарити котла та легкість монтажу;
  • Дуже високий коефіцієнт корисної дії (99% електричної енергії перетворюється на тепло).
  • Екологічність та чистота (окремі викиди диму або сажі відсутні);
  • Автоматична робота котла (задається температурний режим, який підтримує котел без втручання;
  • Не потрібні спеціальні дозволи;
  • Безпека (немає факторів ризику, пов'язаних з відкритим полум'ям або витоком газу).
  • Безшумний режим роботи (зокрема, в електричних котлах "Tenko" використовуються практично безшумні силові реле);

Недоліки:

При правильному використанні електроенергії на сьогоднішній день електричне опалення може обійтися дешевше газового. У електричного котла є одна вада - залежність від безперебійного електропостачання. Цей недолік усувається встановленням додаткової автоматики. Також необхідно дотримуватись певних вимог для електромереж (напруга 380 В, сила струму не менше 25 А).