Відносно нещодавно на ринку праці України стався справжній бум на спеціалістів, що вміють працювати руками. Робітничі профілі серед студентів не досить популярні, а когорта досвідчених сантехніків поступово відходить від своєї роботи. Тому ситуації, коли спеціалісту з ремонту сантехнічних приладів пропонують досить високу зарплату – це не рідкість.

Хто такий сантехнік та що він робить

Коли більшість із нас чує слово «сантехнік», уявляє собі чоловіка 50+ з характерною щетиною, цигаркою в зубах, брудному одязі та нерідко з запахом перегару. Це надзвичайно хибне уявлення, адже сучасний спеціаліст цього профілю – абсолютна протилежність представленому портрету.

Якщо вам потрібна робота сантехніком в Києві, зверніть увагу на сайт jobs.ua. Тут пропонується безліч вакансій із різною заробітною платою, вимогами та умовами роботи. Влаштуватися можна на різних умовах, головне – мати потрібні знання та практичні навички, вміти ремонтувати різні сантехнічні прилади, каналізації, опалення. Сьогодні сантехнік використовує сучасне обладнання, він завжди в курсі нових технологій у своїй сфері.

Є люди, котрі завдяки своєму прагненню та умілим рукам змогли досягти необхідних професійних навичок, однак роботодавці охочіше беруть спеціалістів із відповідною освітою та дипломом. Адже треба знати всі особливості та конструкцію приладів, механіку під’єднання та безліч моментів, які важливі для налаштування комунікацій у квартирах та будинках.

Якщо маєте необхідну кваліфікацію, пошук роботи на сайті https://jobs.ua/vacancy/search не буде проблемою.

Необхідні знання та навички

Щоб мати більше шансів працевлаштуватися, сантехніку необхідно мати такі навички:

  • вміння виявляти та розпізнавати причину виходу з ладу сантехнічних комунікацій;
  • знання конструкції різних приладів, володіння спецінструментом;
  • розвинене просторове мислення;
  • уважність, швидка реакція. Під час роботи можуть виникати непередбачувані ситуації. Щоб не зашкодити майну власників квартири, варто вміти реагувати на форс-мажори;
  • знання основ будівельної справи.

Знадобляться комунікативні навички, ввічливість. Навіть якщо працюватимете через агенцію, то без вміння спілкуватися та пояснювати свої дії простими словами буде важкувато.

Переваги та недоліки професії

Основні переваги роботи сантехніком:

  • гідна оплата праці (від 8 до 24 тисяч гривень);
  • різнопланові завдання, особливо якщо є навички роботи з теплопостачанням, каналізацією, сантехнічними приладами;
  • можливість відкриття власної справи.

Недоліки також присутні. Перший із них – ненормований робочий день (викликати можуть буквально в будь-який час доби). Другий – відсутність перспектив кар’єрного зростання.