Довгий час швейна машина була практично предметом розкоші — хороші фірмові моделі коштували дорого і були малодоступні для покупки. Сьогодні асортимент товарів sm-ua.com/ru у цій категорії настільки великий, що розгубитися готові навіть досвідчені майстрині. Перед тим як вибрати швейну машинку, доводиться переглядати сотні варіантів і такий асортимент лише ускладнює прийняття рішення. Відгуки про товари з цієї категорії також не вносять остаточну ясність-те, що влаштує досвідчену швачку, може виявитися занадто складним або незручним для початківця.
Швейне обладнання: види
Швейне обладнання підрозділяється в залежності від типу виробництва, на якому воно використовується:
• Вишивальний. Обладнання, з чиєю допомогою вдається наносити різноманітні візерунки на тканину. Окремою категорією виділяють швейно-вишивальні машини. Даний тип обладнання є універсальним. З його допомогою можна зшивати тканини, а також наносити на них візерунки;
• Швацький. Даний тип обладнання призначається для скріплення між собою різних деталей крою, пришивання їх один до одного, різної обробки деталей з тканин та інших швейних матеріалів;
• Кушнірський. Дане обладнання купується для роботи з хутром. Сучасні моделі скорняжних машин дозволяють акуратно без помітного шва зшивати в єдине полотно кілька хутряних шкурок. Таке полотно потім з успіхом використовується для пошиття шуб, кожушків, шапок;
* В'язальне. Даний вид обладнання підрозділяється на кілька класів. Може бути застосовано для виробництва в'язаних тканин з різних видів ниток;
• Оверлок. Основним призначенням цього специфічного обладнання є обметка країв тканин. Оверлоки вважаються прекрасним доповненням до швейних машин. На сьогодні на ринку швейного обладнання є маса пропозицій професійних моделей оверлоків з різним видом і розміром обметки.
Вибір того чи іншого виду швейного обладнання цілком залежить від того, які технологічні завдання стоять перед вами.
Параметри вибору
При виборі швейних машин для будинку дуже важливо правильно розставити пріоритети. Побутова модель може не підтримувати шиття в 2 голки, для неї важливіше наявність в комплектації 3-х базових рядків: по прямій, зигзагоподібної, обтачной для петель. Цього вже достатньо для того, щоб виробляти необхідний мінімум операцій. Для виконання складних робіт правильно буде розглядати моделі з розширеним функціоналом, здатні обточувати кромку вироби, імітувати оверлочний шов або підгинати край.
Чим менше досвіду у оператора, тим простіше повинна бути конструкція машинки. Не варто відразу вибирати моделі для шкіри або товстої матерії. Самі звичайні варіанти для шовку, ситцю, бязі, льону підійдуть ідеально і дозволять домогтися швидкого прогресу в шиття.
Широка комплектація забезпечує зручність роботи швачки. Наприклад, додаткові лапки дозволяють виконувати складні і декоративні операції. Всього існує більше 20 різновидів притискних пристроїв, здатних полегшити вшивання блискавки, обметування країв, приточування декору. Крім того, в комплект повинні входити голки, шпулі та інші змінні елементи.
Серед корисних в шиття опцій-рукавна платформа, прихована в основній станині. Вона допоможе забезпечити зручність при підшиванні низу брюк, втачивании рукавів сорочок, манжет. Якщо належить шити великоформатні речі, краще віддати перевагу моделям, в комплекті яких є приставний столик. Він збільшує площу стандартної платформи для шиття.
Серед доступних типів рядків для домашньої швейної машинки найбільш важливий прямий шов. Саме він використовується для сточування деталей. Зигзагоподібна строчка використовується для обметування країв матерії, виступає основою для більшості декоративних швів. Обробка петель також повинна входити в перелік базових операцій.
Якщо планується шити одяг, краще віддати перевагу техніці, здатної забезпечувати автовимітиваніе петель. В цьому випадку всі прорізи будуть оброблені однаково акуратно і якісно. У недорогих машинках ця функція в основному виконується в режимі напівавтомата під контролем оператора. Набір декоративних строчок в електромеханічній техніці не представляє особливого інтересу.
У машинах з мікропроцесором Додаткові шви можуть бути представлені у вигляді сотень варіантів строчки. У їх числі-орнаменти, фестонна підрубка краю, гладьовий настил, хрестик, мережка, алфавіт.
У багатьох машинах можна вишивати Латинські, російські букви, ієрогліфи.
Правильно вибране обладнання для швейного бізнесу є ключовим фактором високої якості продукції, продуктивності праці та рентабельності.