Золото – це надійний актив для інвестицій. Чим більше зростають ризики на міжнародних валютних ринках, тим дорожче цей дорогоцінний метал. Що б не трапилося з економікою, його завжди можна буде продати швидко і за хорошою ціною.

Чим золото вигідне для інвестицій

Серед інвестицій золото сприймають як захисний актив, який допоможе зберегти заощадження під час кризи. Сьогодні середня ціна за грам на українському ринку 1672,46 гривні при покупці та 1973,50 гривні при продажу дорогоцінного метала. Динаміку цін за останні 12 місяців та іншу інформацію ви знайдете на офіційному сайті https://nabu.ua/ua/investitsiyi-u-zoloto-tsina-1-g-zolota-v-ukrayinskih-bankah.html Незалежної асоціації банків України.

Серед переваг експерти називають:

  • надійність золотих активів;

  • високу ліквідність дорогоцінного металу;

  •  великий вибір інвестиційних інструментів.

Під час кризи валюта втрачає свою вартість, тому економіка може переживати певну нестабільність. У цей час банки підтримують золотовалютні резерви, щоб зберегти певний економічний рівень.

Але при інвестуванні є певні моменти, про які слід знати:

  • зберігання та страхування дорогоцінного металу може призвести до певних витрат;

  • важко розрахувати внутрішню вартість золота, оскільки вона пов’язана з попитом/пропозицією ринку;

  • для отримання прибутку треба чекати не один рік.

Перед тим, як шукати найвигідніший курс, оберіть потрібну вам вагу металу. Банківські організації проводять операції з дорогоцінним металом вагою від 1 граму до 1 кілограму.

Як можна інвестувати у золото

Найчастіше для інвестицій обирають злитки та монети. Їх можна придбати у банках, на біржі або у приватних осіб. З усіх способів покупка в банківській установі є надійною та безпечною. Тут є різні вагові категорії, тому придбати метал можна на ту суму, яка у вас є зараз. Також банки пропонують надійний метод зберігання активів, для цього можна відкрити особистий рахунок.

З мінусів треба зазначити:

  • розходи на зберігання, оскільки для золота треба забезпечити спеціальні умови;

  • банки можуть брати комісію за покупку/продаж дорогоцінного металу.

Золоті монети можна придбати на аукціонах та у приватних колекціях. Деякі з них можуть з часом значно зрости у ціні не тільки через подорожчання золота, а й внаслідок попиту серед колекціонерів. Іноді їх вартість значно перевищує вартість металу, з якого вони зроблені.