Доглядаючи за собою, ми приділяємо основну увагу особі, але зміни, що відбуваються з роками, найчастіше відбиваються не лише на ньому. Нерідко справжній вік яскраво відбивається на шиї та області декольте. Чутлива шкіра у цих зонах поступово втрачає пружність, стає в'ялою та покривається зморшками. Особливо яскраво ознаки природного старіння виявляються після 50-55 років, у когось процес починається раніше, у когось трохи пізніше. Якщо відображення в дзеркалі вже не тішить, варто скористатися можливостями сучасної пластичної хірургії та зробити корекцію не лише обличчя, а й шиї.
Пройшовши за посиланням https://anatomia.org.ua/news/topografichna_anatomija_shiji/1-0-2, ви отримаєте докладну інформацію про топографічну анатомію шиї, що допоможе вам добре підготуватися до операції на шиї!
Підготовка до операції
Пластична хірургія шиї є відносно малотравматичною, але потребує спеціальної підготовки.
Вона включає:
- Консультацію з хірургом, що оперує. Лікар розповість про всі особливості втручання, підбере відповідну методику його проведення, врахує індивідуальні параметри зовнішності пацієнта, тип шкіри та ін.
- Комплексне обстеження, що включає проходження ЕКГ та флюорографії, а також здачу аналізів крові та сечі. При необхідності пацієнту можуть бути призначені інші дослідження
- Консультацію із терапевтом. Цей лікар виявить всі загальні протипоказання, пов'язані зі станом здоров'я пацієнта.
- Консультацію із вузькими спеціалістами (за наявності хронічних захворювань). Лікарі визначать відсутність протипоказань та дозволять скоротити ризики виникнення ускладнень
За 2 тижні до пластичної хірургії шиї та нижньої третини особи пацієнтам рекомендують відмовитися від:
- Куріння.
- Активних фізичних навантажень.
- Використання косметичних препаратів.
- Проходження косметологічних процедур.
Також пацієнтам можуть призначати певні лікарські препарати. Якщо людина вже приймає якісь засоби, слід обов'язково повідомити лікаря. Він ухвалить рішення про скасування, коригування дозування або інші дії.
Методи операцій на шиї
Існує 2 методики проведення операції:
- Медіальна платизмопластика. За такої корекції м'яз зшивається у напрямку центру. Розріз у цьому випадку розміщується в області підборіддя. Оскільки натяг здійснюється по центру, моноваріант пластики не дозволяє досягти ідеального кута між шиєю та підборіддям.
- Латеральна платизмопластика. При ній краї, що розійшлися, м'язи зшиваються в горизонтальній площині. Розрізи розташовуються попереду вушних раковин та у завушній області. Така пластика більш ефективна при виражених вікових змінах, оскільки дозволяє позбавити пацієнта всіх недоліків не тільки нижньої третини особи, але і шиї. За такої корекції також неможливо досягти ідеального кута