Інтер'єрні фарби відрізняються в основному відсутністю вимог до атмосферо- та світлостійкості, на відміну від фасадних, що робить їх дешевшими у виробництві. Насамперед їх можна розділити на основі виду сполучної речовини. Існують фарби на водній основі та на органічній основі. Перші — сучасніші та краще підходять для внутрішніх робіт. Але й вони поділяються на кілька підтипів, з різними технічними характеристиками, сферою застосування та, відповідно, цінником. Крім того, існують такі показники, як покриваність, білизна, ступінь блиску та стійкість.

Купити фарбу у Львові за доступною ціною ви можете на сайті інтернет-магазину kolirbud.ua!

Водоемульсійні

Як основу складу цих матеріалів використовується звичайна фільтрована вода. Сполучним виступають акрилові сополімери, а додаткові характеристики надаються корисними добавками. Ідеально підходять для інтер'єрних робіт та будь-яких типів поверхонь – бетон, гіпсокартон, дерево, цегла, штукатурка, шпаклівка, шпалери. Практично не мають запаху, пожежобезпечні та не вимагають спеціальних навичок у нанесенні – можна відкрити та приступати до фарбування. Представлені у продажу наступними видами:

  • акрилові (вони ж латексні – універсальний матеріал для будь-якої поверхні, властивості залежать від конкретного товару – дивіться опис),
  • силіконові (для газобетонних блоків, мають підвищену паропроникність і гідрофобність за рахунок спеціальних силіконових добавок),
  • гумові (тріщиностійка еластична фарба, що перешкоджає утворенню тріщин, а також може використовуватися як гідроізоляція для особливо вологих приміщень - автомийок, виробництв, кухонь, ванних тощо)

Органорозчинні

Фарби на органічних розчинниках рідко використовують для інтер'єрних робіт, так як вони мають різкий запах і легко спалахують, що призводить до необхідності спеціальної підготовки перед проведенням робіт та дотримання вимог безпеки при зберіганні. У продажу представлені двома основними видами - алкідними (на основі алкідних смол) та олійними (на основі натуральних олій).

Об'єкти застосування інтер'єрних фарб

Для стін та шпалер – мають різні варіанти стійкості, залежно від призначення. Слід наперед визначитися, які навантаження доведеться витримувати стінам, щоб підібрати оптимальний варіант за співвідношенням ціна/якість.

Для стель - як правило, мають меншу стійкість до механічних впливів (що не критично при фарбуванні стель), за рахунок цього виходять дешевше у виробництві та економлять гроші кінцевого споживача.

Для підлоги - найбільш стійкі до механічних впливів матеріали для фарбування бетонної та дерев'яної підлоги всередині приміщень. Використовувати їх для стін та стель немає сенсу, тому що стійкість покриття буде надмірною.