Алергія - захисний механізм організму, який розпізнає алерген (пилок, шерсть тварини, пил) як щось шкідливе. Внаслідок чого виникає чхання, свербіж носових пазух, сльозотеча та нежить. Існує багато типів алергічних реакцій, й важливо зрозуміти, що саме викликає занепокоєння імунної системи.
Сумісно з експертами клініки “Добробут”, ми визначили три причини записатися до алерголога вже сьогодні. Перевірте, чи ви маєте такі симптоми.
Діагностика та лікування астми
Астма вражає дихальну систему: викликає напади хрипів та кашлю, ускладнює нормальне дихання. Приступи астми частіше трапляються у дітей, ніж у дорослих, але можуть статися у будь-якому віці та у будь-яку пору року. За підозри на астму важливо відразу ж звернутися до алерголога. За напрямом “Алергології” спеціалізується приватна клініка Добробут у Києві.
Стійкі симптоми застуди
Вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів зазвичай проявляється такими симптомами:
-
нежить;
-
біль у горлі;
-
кашель;
-
скупчення мокротиння;
-
легкий головний біль;
-
чхання.
Якщо ці симптоми зберігаються або залишаються незмінними понад 10 діб, швидше за все вони викликані алергією, а не вірусом. Якщо “застуда” не зникає, можливо, час здати алергопроби.
Нетипова реакція на їжу
Харчова алергія може мати різні симптоми: кропив’янку, діарею, екзему, сип, задишку.
З підозрою на нетипову реакцію організму на харчі потрібно терміново звернутися до алерголога, щоб виключити чи підтвердити наявність харчової алергії.
Як діагностують алергію
Для виявлення нетипової реакції організму на певні чинники лікарі назначають пацієнтові цільові дослідження: аналіз крові (загальний та біохімічний), імуноферментний аналіз та ALEX-тест, що показує наявність алергії на майже 300 подразників.
Окремо можна пройти скринінг на виявлення алергії на певні фрукти чи хімічні компоненти, побутові подразники.
В лабораторії клініки “Добробут” є можливість здати аналізи комплексно чи вибірково. Ось приклади передбачених лабораторних досліджень: алергопанель "Пилок лугових трав" на 8 алергенів чи скринінг харчової алергії на екзотичні фрукти.
Для осіб, хворих на бронхіальну астму, показані додаткові обстеження органів дихання для виявлення прихованого бронхоспазму. Проте основним способом діагностики бронхіальної астми є спірограма, що допомагає виміряти об’єм та силу повітря, яке вдихає та видихає людина.
Типи алергії:
-
алергічний риніт - може викликати нежить, чхання, свербіж та почервоніння очей;
-
синусит - залежно від тривалості риніту з’являється сильне запалення носових пазух;
-
анафілаксія - важка форма алергії, що розвивається як реакція на ліки, їжу чи укус комахи. У людини може виникнути задишка, нудота, падіння артеріального тиску, втрата свідомості. Такий стан є потенційно небезпечним для життя.
Найкращі ліки проти алергії - уникнення подразника. Саме алерголог підкаже, як уникнути алерготригерів та позбутися симптомів без ліків. І це найважливіша причина записатися на прийом до спеціаліста, якщо у вашому житті хоч раз виникала алергія на щось.