На ефективність фотоелектричних осередків впливає тип напівпровідника, що відповідає за перетворення випромінювання в електричний струм. Сьогодні на ринку переважають панелі, створені на базі:

  • монокристалічного кремнію Mono-Si;
  • полікристалічного кремнію Poli-Si.

Значно рідше у пристрої сонячних панелей застосовуються малопродуктивний аморфний кремній, рідкісноземельні елементи (наприклад, телуриду кадмію Cd-Te) та дорогі «аерокосмічні» германієво-галієві батареї типу CIGS. На стадії прототипів активно досліджується фотовольтаїка наступного покоління, з використанням органіки та мінеральних перовскітів.

Дізнатися більше про види сонячних електростанцій ви можете за посиланням https://kbenergy.com.ua/ua/green-tarif!

Монокристалічні панелі

Виготовляються з вирощених методом Чохральського кремнієвих кристалів високого ступеня очищення. Видають максимальний ККД 22-24% за ідеальних умов освітлення – яскравого сонця, орієнтації на південь та оптимальних кутах нахилу. Рекомендуються до встановлення в найбільш сонячних регіонах на дахах будинків та земельних ділянках, що дозволяють провести розміщення, близьке до оптимального. Ефективний термін служби – 25-30 років.

Полікристалічні панелі

Відрізняються від монокристалів іншим методом кристалізації. Технологія вирощування робить робочу поверхню не гладкою, а голкою. Це дещо знижує продуктивність поглинання при прямому сонці, але підвищує (за даними багатьох досліджень) продуктивність у найсприятливіших умовах. Термін служби становить 20-25 років, але ціна таких батарей на 8-10% нижча.

Тонкоплівкові панелі

Такі види сонячних панелей останніх поколінь тонші і легші за класичні моделі, за рахунок гнучкості можуть встановлюватися на криволінійні поверхні. Вони найменш чутливі до погіршення умов освітлення і мають найнижчий температурний коефіцієнт.