Криза у відносинах має два варіанти розвитку. Пара може завершити своє існування і розійтися або вийти на вищий рівень відносин, подолавши проблему. Другий варіант краще, ніж просто руйнувати сім'ю, що вибудовувалася роками. Самостійно подружжю буде важко вийти із кризи. Потрібна третя особа – сімейний психолог.

Терапія пар — це завжди кризова терапія. Дуже рідко до фахівця приходять люди із запитом просто на покращення та розвиток відносин.

До кого звернутися?

Переходьте на сайт hrechanyk.com, якщо потрібен сімейний психолог в Києві – тут можна більше дізнатися про Євгена та Марію Гречаник. Свою практику вони розпочали багато років тому і сьогодні мають багатий досвід роботи із подружніми парами. Детальну інформацію про психологів-психотерапевтів можна отримати з досьє на сайті. Тут також представлені сертифікати та прайс-листи. Можна знайти дані про інші послуги – це індивідуальна, групова психотерапія.

Зв'яжіться зі спеціалістами, щоб домовитися про первинну консультацію - передбачена спеціальна опція.

Як зрозуміти, що потрібний сімейний психолог?

Часто пари сприймають сімейну терапію як вирок їхнім стосункам, підтвердження того, що проблема не вирішується. Через це вони відтягують похід до фахівця, посилюючи кризу відносин.

Пам'ятайте, чим раніше почнуться консультації, тим більше шансів врятувати шлюб. Зверніться до психолога вже за наступних симптомів:

  • Конфлікти відбуваються постійно, причому з тих самих причин.
  • Партнери звинувачують одне одного в проблемі.
  • Не влаштовує сексуальне життя.
  • Бракує підтримки з боку партнера.
  • Немає розвитку у стосунках.
  • Почуваєтеся слабкою ланкою у союзі, відчуваєте неповагу з боку партнера.

Навіть не думали йти до психолога, але про це несподівано попросив партнер? Не варто йому відмовляти. Таке прохання показує, що проблема існує, нехай поки що й помітна лише одному партнеру.

Те, що він не може впоратися з нею – тривожний сигнал. Краще підтримати партнера та спільно відвідати сімейного фахівця.

Як підготуватись до походу до психолога?

Продумайте, у якому складі ви підете перший прийом. Це може бути спільна або індивідуальна консультація.

Намагайтеся виразно сформулювати проблему, з якою ви йдете на прийом. Найчастіше люди не знають, з чого почати. У такому разі слід коротко позначити основну проблему. Поясніть, чим вона заважає і що зміниться після вирішення питання.