Українські аграрії щороку експортують сільськогосподарську продукцію у майже 200 країн світу, причому їх кількість поступово збільшується. Попит на продовольчі товари та сировину невпинно зростає, адже росте і кількість населення на планеті. І хоча аграрний сектор демонструє повільний, але впевнений розвиток, вітчизняні виробники стикаються з рядом проблем. Якість земельних угідь погіршується через природні умови та неефективне господарювання, а врожайність більшості популярних сортів експерти називають замалою. Як розв'язати ці питання? Наприклад, так, як це робить прогресивна аграрна компанія Biligrain, один з вітчизняних лідерів галузі.
Точне землеробство — важлива складова успішного розвитку
ТОВ «Агрокрай» займається землеробством з 2004 року. За цей час підприємство на практиці вивчило особливості різних сфер сільського господарства — від рослинництва і садівництва до вирощування свиней. Найефективнішим виявилось насінництво, вирощування зернових за методом точного землеробства. Проаналізувавши власний та світовий досвід, фахівці компанії дійшли висновку, що навіть найякісніший обробіток ґрунту не є запорукою врожайності, якщо насіння примітивно дороблене. Це і стало поштовхом до серйозного прогресу.
Найефективнішим методом вирощування якісного, генетично сильного зерна виявилось точне землеробство: ретельний аналіз ґрунту, врахування особливостей забезпечення мікро- та макроелементами різних ділянок у межах одного поля, точне розкладання посівного матеріалу та внесення добрив з урахуванням усіх зазначених особливостей. Така технологія дозволяє раціонально використовувати ресурси та в результаті отримати більший прибуток — за рахунок вищих врожаїв.
Як це працює? Завдяки застосуванню технічних засобів і проведенню точних розрахунків відбірне насіння опиняється в однакових умовах, незалежно від того, які природні особливості має рельєф поля. Як наслідок — усе зерно вирівняне за ключовими показниками: вагою, енергією, розміром, і, що найважливіше, генетично здорове.
На практиці система точного землеробства являє собою комплекс заходів, що спрямовані на зменшення негативного впливу господарювання на середовище, поліпшення якості ґрунту. Заходи дозволяють зменшити витрати на обробіток земельних угідь до 20–30%, а також збільшити прибутковість на 20%.
Попередні роботи включають збір інформації — про особливості регіону вирощування, саме поле, культуру, що висівається, тощо. По максимуму використовують технічні засоби — знімки з дрона або супутника допомагають сформувати точне уявлення про рельєф потрібних ділянок та скласти цифрові карти врожайності, автоматичні пробовідбірники перевіряють якість ґрунту тощо.
Далі отриману інформацію аналізують та здійснюють точні розрахунки за допомогою спеціального програмного забезпечення (наприклад, визначають потрібну дозу добрива). На третьому етапі переходять до реалізації ухвалених рішень, також із задіянням сучасних технологій.
Сучасний насіннєвий завод: що дає ефективна доробка
Власний завод агрофірма Biligrain запустила навесні 2020 року, аби забезпечити повний цикл обробки зерна: від очищення і калібрування до протруєння та фасування готового посівного матеріалу. Обладнання для підприємства розроблено провідними світовими фахівцями галузі, проєкт унікальний в своєму роді. Продуктивність підприємства — до 10 тон на годину, причому можлива доробка як дрібнонасіннєвих культур, так і бобових, чистота продукту на виході — майже 100%.
На заводі створено всі умови для бережного проходження насіння через усі технологічні процеси, контролюються найважливіші параметри — вологість, температура повітря, рух повітряних мас. Перевіряє якість та здійснює необхідні аналізи сучасна лабораторія, оснащена кращим європейським обладнанням. Усе це дозволяє отримати посівний матеріал відмінної якості, спроможний давати потенційно високі врожаї. Завод постачає насіння українським та закордонним аграріям, а також надає необхідний супровід партнерам.