Тваринний світ нашої планети настільки різноманітний, що в ньому вживаються величезна кількість комах, плазунів, ссавців. Всіх представників тваринного світу складно назвати небезпечними в повному сенсі цього слова: їх поведінкою рухає голод і інстинкти самозбереження. Як правило, тварини не нападають просто так – у більшості випадків вони захищають свою територію і своє потомство від чужих посягань.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував рейтинг ТОП-5  тварин, яких не рекомендується турбувати людині, оскільки це може коштувати життя. Зараз ми з ними познайомимось.

1 місце: Плямистий дереволаз

Ці симпатичні маленькі жаби населяють території Бразилії, Французької Гвіани, Сурінаму і Гайани. В основному займають нижні яруси дощових тропічних лісів. Мають незвичайний яскравий окрас, що вражає великою кількістю відтінків кольорів: жовтого, зеленого, синього і помаранчевого. Розміри дорослої жаби рідко перевищують 6-7 см, самки мають більші розміри, ніж самці.

Залози на шкірі виділяють захисний нейротоксин, який в змозі вбити 2-х величезних слона або 20 дорослих людей! Зафіксовані випадки смерті людини лише від одного дотику до цього милого на перший погляд створення.

Місцеві племена індіанців використовують отруту плямистого дереволаза для виготовлення отруйних стріл для дротиків і луків.

Цікаво, що в неволі плямисті дереволази припиняють вироблення отрути, через те, що в їжі немає особливих видів комах, які потрібні для цього процесу.

2 місце: Банановий павук

 

Зовні не так і страшний, але займає почесне місце в книзі рекордів Гіннеса, як найбільш зловісний вбивця. Це звання було отримано, цілком заслужено – від отрути зеленуватого павучка загинуло найбільше людей.

Найбільша чисельність бананових павуків зосереджена на території Південної Америки. Небезпечний він тим, що не прив’язаний до певного місця проживання – жити він може де завгодно і часто подорожує разом з бананами по всьому світі. Тому вбивцю-павука краще знати в обличчя!

Відмінною рисою бананового павука вважається характерна тільки для нього поза. Під час нападу він стає на задні лапи, піднімає вгору і розправляє передні. У такому положенні він готовий до блискавичної атаки і швидкого вприскування отрути.

Бананові павуки плетуть досить міцну павутину. В деяких випадках її розмір може досягати 2 метрів в діаметрі! Така пастка здатна утримати птахів, ящірку або змію невеликих розмірів.

3 місце: Медуза морська оса

 

Кубові медузи мешкають в теплих азійських і австралійських водах і налічують безліч видів, але саме морська оса вважається найнебезпечнішою. Ця блідо-блакитна красуня важить близько 2 кілограм, має 15 триметрових щупалець і за розмірами нагадує баскетбольний м'яч.

Все, що потрапляє і заплутується в довгих щупальцях кубової медузи, уражається отрутою, яка просто розчиняє здобич. Людина, що потрапила в її обійми, все ж має невеликі шанси вибратися на суходіл, проте відчуватиме просто пекельну біль. Після ураження на шкірі залишаються глибокі рубці. Через три хвилини після ураження отрутою медузи, порушуються функції головного мозку, настає шок нервової системи і зупиняється серце. У проміжок з 1884 року по сьогоднішній момент зафіксовано 63 смертельних випадки в результаті зустрічі людини з морською осою.

4 місце: Єгипетська кобра

 

Єгипетська кобра – одна з найбільших африканських отруйних змій. Мешкає на більшій частині африканського континенту: на північ від Сахари, в саванах Західної Африки до басейну річки Конго і на сході в Кенії і Танзанії. Живе в степових районах, горах, чагарниках, любить кам'янистий ґрунт з великою кількістю каменів. Ця рептилія вважається унікальною, і її з задоволенням беруть в зоопарки. Вона присутня в зоопарку Гізи, Сан-Дієго, Вірджинії та багатьох інших.

Її залози виділяють сильну отруту, що має нейротоксичну дію. Одного укусу Єгипетської кобри достатньо, щоб вбити людину протягом кількох годин. Отрута викликає параліч дихальної системи – жертва гине від болісної задухи.

Харчується переважно дрібними ссавцями, птахами, земноводними і ящірками. У разі небезпеки змія приймає характерну для всіх кобр оборонну позу, але розширений шийний «капюшон» у неї помітно вужче, ніж у індійської кобри.

5 місце: Носоріг

 

Серед непарнокопитних тварин побоюватися, в першу чергу, варто носорога. Всі п'ять нині існуючих носорогів – травоїдні тварини. Вони вкрай обережні, лякливі і, відчувши людей, намагаються швидше ретируватися. Однак, будучи роздратованими, пораненими або сильно переляканими, здатні люто атакувати ворога, при цьому завдаючи ударів своїм рогом.

Носороги дуже небезпечні і непередбачувані. Не минає і року, щоб вони когось не вбили. В середньому, за останні 10 років, носорогами було вбито 128 чоловік. Його сила просто жахає. Так, в 1928 році трапився інцидент, під час якого дорослий носоріг зіштовхнув з рейок 2 вагони поїзда, після чого спокійнісінько сховався в кущах не зазнавши жодної травми.

Втекти від носорога досить складно – він може розвинути швидкість до 35 км/год.

Ось ми і познайомилися з п’ятьма найбільш небезпечними представниками тваринного світу, які нині живуть на нашій планеті. Більше цікавих та маловідомих фактів можна знайти на офіційному сайті інтернет-журналу Discover в рубриці «Тварини» – https://discover.in.ua/animals/.

Ще трохи цікавинок про тваринний світ

А «на десерт» ось Вам ще кілька цікавих фактів про представників фауни:

  1. Верблюд може обходитися без води два тижні.

  2. Імператорські пінгвіни можуть пірнати на глибину до 500 метрів і здатні затримувати дихання на 18 хвилин.

  3. Новонароджене слоненя важить близько 100 кілограмів.

  4. Риба-вітрильник є найшвидшою рибою і може досягати швидкості 115 км/год.

  5. Скунси можуть розпорошити захисний сморід в радіусі 10 метрів.

  6. Беркут може літати зі швидкістю понад 250 км/год.

  7. Око в страуса більше, ніж розмір його мозку.

  8. Швидкість розмноження щурів настільки велика, що за сприятливих умов 2 щури могли б дати потомство в 1 мільйон особин протягом півтора років.

  9. Павук Тарантул може жити без їжі два роки.

  10. Скорпіони світяться в темряві.