Дуже часто безпосередньо перед виходом в поле виникає проблема з правильним налаштуванням сівалки. Ця проблема найчастіше виникає через нехтування обслуговуванням машини. Незважаючи на те, що сівалка повинна бути перевірена перед сезоном, її також варто перевірити восени. Дізнайтеся, як можна ефективно підготувати до посіву сівалку, яку ви обрали на сайті https://elvorti.com/catalog/sivalki-prosapni/.

Огляд сівалки

Фактично, огляд сівалки слід починати з пошуку посібника для машини. Він містить найважливішу інформацію про контроль даної моделі сівалки та про підготовку до посіву. Також має бути таблиця добрив або шаблон налаштування. Якщо у вас немає посібника, вам слід ознайомитися з цією інформацією в інтернеті, навіть якщо ви думаєте, що знаєте про неї все. Якщо у вас є докладні дані про сіялку, ви будете впевнені в добре проведеному огляді. Таким чином, ви не пропустите змащення будь-якого елементу. Звичайно, власникам великих сівалок доведеться набагато більше працювати над інспекцією, і менше власників старих, простіших у використанні моделей. 

Також слід перевірити сівалку на наявність:

  • пошкоджень, 

  • витоків, 

  • повного устаткування, 

  • стану сошників та насіннєпроводів,

  • важливо також перевірити тиск у шинах вала. 

Тиск слід відрегулювати до виходу сівалки в поле. Якщо ви цього не зробите, ви точно не досягнете ущільнення. У деяких типах сівалок також слід перевірити знос скребків роликових шин, які необхідно встановити на відстані 0,5-1 см від шини.

Випробування на посів

Багато фермерів вважають це непотрібним і лише слідують посівним графікам. Калібрувальний тест полягає у зважуванні зерна, висипаного вашою сівалкою у жолоби, з урахуванням зазначеної кількості обертів зубчастого колеса сівалки, а потім порівнянні їх із нормами посіву. Перед виконанням випробування слід визначити кількість обертів свердлильного колеса, які вам доведеться здійснити під час випробування. Перед посівом вам також потрібно подивитися на насіннєві колеса і налаштувати їх на насіння, яке ви збираєтеся сіяти. Зношені колеса не виконують своє завдання і спричинять проблеми з визначенням відповідної норми висіву для даного зерна, тому їх стан необхідно оцінити перед сівбою. Хоча саме тестування займає багато часу і його часто потрібно виконувати кілька разів, щоб отримати правильний результат, варто докласти зусиль, щоб отримати правильну густоту рослин на 1 га.