Будівництво з гіпсокартону стає все більш популярним, оскільки воно просте і економічне при проведенні ремонтних робіт в комерційних і приватних будинках по всьому світу. Інтернет-магазин будматеріалів «Петрович Україна» пропонує розібратися у цій темі.
Гіпсокартон кріпиться до основної конструкції, яка колись була зроблена з дерева, а сьогодні - з сталевих профілів. Цю сталеву конструкцію легко зібрати для створення стін і стель, використовуючи U-подібні профілі (UD, UW, UA), прикріплені до підлоги і стелі, і C-подібні профілі (CD, CW), які піднімаються вертикально; подібна конструкція збирається на стелі за допомогою спеціальної фурнітури. Потім до профілів кріплять гіпсокартонні плити за допомогою саморізів.
Всі види профілів для гіпсокартонних систем призначені для спільної роботи як система: вони повинні мати правильні допуски між стійками і направляючими для різної товщини, а також сумісність з аксесуарами, використовуваними для збірки. Незважаючи на гадану простоту профілів, їх з'єднання повинні забезпечувати міцну основу для настінного монтажу і відповідати місцевим та міжнародним стандартам. Великі виробники нав'язали свої стандарти великим географічними регіонами; в той же час більш дрібні виробники представили інноваційні профілі і кріпильні рішення, що дозволяють створювати нові конфігурації збірки і спрощують роботу установника.
Сучасне виробництво профіля для гіпсокартонних систем
Сьогодні виробник системи профілювання повинен бути в змозі дати цінну пораду по загальним системам даного географічного регіону і конструкції профілю, що гарантує якість всієї системи гіпсокартону.
За останні п'ять років значно збільшився попит на лінії з можливістю обробки профілів нестандартної довжини: з урахуванням розміру приміщення або будівлі стійки і стельові профілі виробляються і упаковуються в точну кількість і довжині, які потрібні на місці збірки, що скорочує час, необхідний для монтажу гіпсокартону, і кількість браку.
Цей тип управління виробництвом вимагає планування і гнучкого управління виробництвом. Сучасне програмне забезпечення для управління виробництвом для ліній профілювання легко взаємодіє з обладнанням для профілювання: можна завантажити виробничий графік безпосередньо з ERP через файли .xls, .xml або .csv і надати інформацію про стан виробництва в центральний офіс.
Сучасні профілегибочні лінії для профілів забезпечують просту інтеграцію з централізованим управлінням виробництвом і можливість змінювати розміри профілів під час виробництва, включаючи пакувальну систему.
У профілі для гіпсокартону також були додані нові функції для підвищення їх продуктивності. Одним з найцікавіших є тиснення XST. У цій виробничій системі оцинкований листовий метал проходить через спеціальну машину для нанесення глибокого тиснення на поверхню матеріалу. Ця операція переводить сталь в пластичний діапазон і збільшує межа пружності матеріалу і загальний опір профілю. Цей матеріал можна нормально обробляти на існуючих лініях профілювання, відповідним чином підігнаних під збільшену загальну товщину.