Перед кожним із нас не раз поставало питання покупки побутової техніки – телевізора чи холодильника, кондиціонера, електрочайника тощо. Як правило, все закінчувалося походом до найближчого супермаркету чи спеціалізованого магазину. А далі вже як пощастить – прослужить річ довго чи не доживе навіть до закінчення гарантійного терміну.
Щоб убезпечити сімейний бюджет від невдалих покупок, скористайтеся такими порадами.
Путівник покупця
Найперше, з чим потрібно визначитись, збираючись відвідати магазин побутової техніки чи такий спеціалізований інтернет-портал, як G-Box, – чіткі вимоги до приладу. А далі рухайтеся за таким алгоритмом:
-
Вивчіть актуальні рейтинги виробників побутової техніки за різними категоріями товарів. Зважте, що кожний відомий концерн має свої найсильніші позиції. Так, найкращі кондиціонери виробляють Toshiba і Panasonic, телевізори – Samsung і LG, кухонні комбайни – Philips і Braun, праски – Rowenta і Tefal тощо.
-
Купуючи велику побутову техніку, чітко визначтеся з її габаритами – заміряйте місце в приміщенні, де вона стоятиме. Згідно з цими замірами і вибирайте модель. Також продумайте, як впишеться нова річ у дизайн приміщення – підберіть відповідний колір і стиль оформлення. Тільки врахувавши всі нюанси, ви зможете придбати ідеальну для свого помешкання техніку.
-
Уважно вивчіть на сайті інтернет-магазину всі технічні характеристики і функціонал потрібної побутової техніки. Не варто переплачувати за функції, якими ви не будете користуватися, але й вибирати найпростіші чи застарілі моделі – не найкраща ідея. Особливу увагу звертайте на енергоефективність техніки. Для оселі найвигіднішим буде придбання побутових приладів класів А, А+, А++.
-
Виберіть кілька моделей приладу, який збираєтеся купувати, й почитайте про них в оглядах експертів. Порівняйте техніку за всіма параметрами, зважте всі «плюси» і «мінуси» й виберіть ту, що підходить вам оптимально.
-
Визначившись із моделлю, обов’язково знайдіть на неї в інтернеті відгуки реальних покупців. Особливо цінними є дописи споживачів, які користуються технікою кілька місяців чи років. Найкраще шукати відгуки на незалежних інтернет-порталах.
-
Пам’ятайте: дійсно якісна побутова техніка не може коштувати дешево. Але завжди можна заощадити, якщо дочекатися вигідної акції, розпродажу чи розіграшу, які часто проводять магазини побутової техніки, особливо онлайнові.
-
Зверніть увагу на гарантійний термін приладу від виробника – чим він довший, тим якісніший товар.
-
Якщо досі сумніваєтеся, збираючись купувати в інтернеті, завітайте до офлайнового магазину, щоб побачити вибрану модель «наживо».
-
Отримавши пристрій з інтернет-магазину, відразу (у поштовому відділенні чи в присутності кур’єра) перевірте комплектацію товару, його зовнішній вигляд, який повинен відповідати фото на сайті, та наявність гарантійних талонів.
-
Одразу ретельно і всебічно (але акуратно!) випробуйте придбану техніку. Якщо виявляться якісь проблеми, протягом 14 днів ви маєте право повернути товар і свої кошти. Це гарантує Закон України «Про захист прав споживачів».
Вдалих вам покупок!