Елеватор - складний логістично-складський комплекс, що надає послуги із зберігання та доробки зерна для виробників та зернотрейдерів. Для успішного керування цим таким типом підприємства потрібно вводити автоматизацію управління елеватором. В іншому випадку бути конкурентоспроможним на цьому ринку буде не можливо.

Які процеси управління можна автоматизувати на елеваторі

Стартова точка роботи будь-якого елеватора - це приймання зерна. Для цього потрібно вести реєстри поклажодавців, мати механізми зважування та автоматизованого контролю прийому зерна та автоматизувати процеси визначення фактичних показників зерна на рівні лабораторії.
Наступний етап, це доробка зерна. Тут автоматизація вирішує питання визначення вартості послуг з очистки та сушки зерна до базових показників, визначення витрат енергоресурсів, занесення даних до доробленому зерну у базу.

Зберігання - третій і найбільш тривалий етап. Тут потрібно враховувати облік зерна по партіям та поклажодавцям, враховувати домовленності по розрорядженню зерном клієнта і відповідно вести облік всієї документації по руху зерна. Крім того, відомо, що зерно в процесі зберігання усушується і може втратити свої кондиції і це також потребує постійного контролю з боку підприємства.

Які організаційні питання можна автоматизувати на елеваторі

Насамперед, це ведення бухгалтерії, облік заробітної плати, та документообіг. Ці питання “лягають” на плечі бухгалтерів елеватора, яким в додаток до типових програмних рішень бухгалтерського обліку типу BAS Бухгалтерія, чи BAS Бухгалтерія КОРП потрібні галузеві рішення для автоматизації управління елеватором, борошномельним та круп’яним підприємствами.

Друга частина стосується роботи допоміжних підрозділів - лабораторії, вагових, пункту охорони та інш. Кожний із них має власні регламенти та документи, які відповідно потребують упорядкування, обліку та контролю за їх заповненням. І програмні рішення із автоматизації управління елеватором для цих підрозділів також стануть у нагоді.

Як автоматизація елеваторів допомагає керівництву уникнути крадіжок та втрат

Якщо всі ланки технологічного процесу елеватора документуються у одному середовищі, то відповідно це до мінімуму зводить вплив людського фактору на маніпулювання цими процесами. Маючи один загальний інтерфейс для моніторингу цих процесів, керівник елеватора може бачити всі недоліки та “вузькі місця” свого підприємства. Такі можливості значно спрощують процес управління елеватором, роблять його більш ретельним та прозорішим.