Баклажани ― теплолюбні рослини, які не можуть рости просто неба у нашому кліматичному поясі. Однак це не означає, що вирощувати їх неможливо. Для того, щоб зібрати врожай баклажанів варто лише придбати теплиці від виробника та встановити їх на своїй ділянці.
З чого почати вирощування баклажанів
Перш за все, необхідно підготувати грунт у теплиці. Для цього, за 20-25 днів до посадки слід удобрити землю мінеральними речовинами та перегноєм. Удобрений грунт потрібно перекопати на глибину 20 сантиметрів та рясно полити. Після цього, грядки слід покрити спеціальною плівкою.
Баклажани мають дуже делікатну кореневу систему, яку легко пошкодити під час пересаджування. Спеціалісти рекомендують вирощувати розсаду і спеціальних торф’яних горщиках, з яких не потрібно виймати рослину. Два-три дні перед висадкою необхідно дуже добре зволожити грунт у теплиці.
Температура повітря, при якій молода рослинка зможе прижитися, складає 19-20 градусів Цельсія. Грунт, в свою чергу, повинен прогрітися до 16-17 градусів Цельсія.
Бажано висаджувати розсаду в день, коли погода похмура. Якщо на вулиці яскраво світить сонце, необхідно притінити молоді баклажани. Відстань між кожним саджанцем повинна складати не менше 40-45 сантиметрів, а глибина занурення коренів ― 15-18 сантиметрів. В кожну лунку треба влити 1-1.5 літра теплої води.
Догляд за баклажанами
Найважливішим фактором при вирощуванні баклажанів є температурний режим. Ці рослини не можуть рости при температурі вищій, ніж 28 градусів Цельсія, і нижчій, ніж 15 градусів. Оптимальна вологість повітря складає 60-70%.
Що стосується поливу, то тут теж є свої нюанси. Поливати рослину слід лише під корінь, листя повинне залишатися сухим. Зволожувати грунт у період плодоношення потрібно кожні 3-4 дні, лише теплою водою.
Не варто забувати про удобрення. Баклажан досить вибаглива рослина, тому нестача корисних речовин значною мірою впливає на її ріст. Підживлювати грунт необхідно 3-5 разів за сезон. Під час формування та достигання плодів рослині потрібно калійно-фосфорні добрива. На ринку зараз є величезна кількість готових добрив у будь-яких формах. Тому можна проконсультуватися з продавцем та вибрати ту, яка найбільше буде підходити для конкретного випадку. Зазвичай виробник вказує детальну інформацію на упаковці, яка стосується кількості та інтервалу додавання добрив у грунт.
Вирощування баклажанів вимагає багато часу та зусиль. Дуже багато факторів мають вплив на формування плодів та їх дозрівання, а також на нормальний ріст рослини. Якщо Ви вирішили посадити баклажани, немає сенсу робити це просто неба, у нашому кліматичному поясі рослина не має шансів вижити. Єдиним виходом може стати установка теплиці від компанії Сотекс Трейд. Полікарбонатні конструкції здатні захистити рослини від несприятливого впливу зовнішнього середовища, а також сформувати ідеальні умови для її росту та розвитку.