На жаль, українська економіка зараз є дуже нестабільною. Передбачити коливання валют у 2021 році важко. Можливо лише приблизно зорієнтуватися, в яких межах можуть відбуватися перепади. Завдяки цьому можна прогнозувати курс гривні та визначити, де краще зберігати гроші.
Перспективи національної валюти
На 2021 рік у проекті бюджету України курс гривні до доллара зафіксован на відмітці 29,1 грн (дізнатися актуальну інформацію про валюту можна тут: https://obmenka.cn.ua/ua). Але дана ціна може коливатися через настабільну ситуацію в країні.
На економіку України впливають багато різних факторів. Серед них:
- попит на валюту на внутрішньому ринку;
- дії уряду;
- темпи відновлення та розвитку підприємств, бізнесу, економіки в цілому;
- реформи;
- дефіцит бюджету.
Експертам важко давати точні прогнози щодо перспектив гривні. На сьогоднішній день економісти сходяться на тому, що на національну валюту впливатиме збільшення попиту на імпорт, а також співробітництво з МВФ та Євросоюзом. Також вважають, що існує ризик знецінювання гривні.
Звісно, на курс може значно вплинути нинішня ситуація з коронавірусом. Техногенні катастрофи, епідемії, військові конфлікти – все це завжди сильно впливає на економіку. Тому національна валюта значною мірою залежить від того, як країна справлятиметься з Covid-19.
Де зберігати гроші
Перша порада – кошти варто зберігати в тій валюті, в якій вони були отримані. Ставки в банках за вкладами в національній валюті значно вищі, ніж в іноземній.
Питання, як і куди вкладати гроші, залежить від цілей, для яких робиться інвестування. Якщо в планах витрати за кордоном, однозначно слід купувати долар або євро. У випадку, коли плануються невеликі заощадження, варто зберігати гривню в банку або вкладати в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики).
Також рекомендується дотримуватися принципу диверсифікації – тобто розподіляти збереження між двома основними зарубіжними валютами – доларом та євро. У випадку падіння ціни на один вид коштів завдяки вартісті другого будуть компенсуватися можливі збитки.
Займатися ж купівлею валют інших країн, таких, як китайский юань, британский фунт та інших, небажано. Варто враховувати, що кошти мають вільно конвертуватися без значних втрат. У кожному обласному центрі можна обміняти гривню на долар чи євро без значних проблем. Але з іншими валютами ситуація може бути складнішою. Також різниця між купівлею та продажом може принести збитки більші, ніж операції з ходовими видами валют.